ABD’nin en eski bankası olarak kabul edilen ve aynı zamanda sağladığı saklama hizmetleri açısından da 46.7 trilyon dolarlık varlıkla birinci sırada yer alan BNY Mellon’a, New York regülatöründen kripto para saklama izni çıktı. Saklama işlemleri ilk etapta Bitcoin ve Ethereum ile başlayacak.

Bir ilk oldu

BNY Mellon aldığı bu izinle beraber ABD’de geleneksel yatırım hizmetlerinin yanında kripto para saklama hizmeti de verecek olan ilk banka olacak. Banka, aldığı bu lisans ile birlikte müşterilerin kripto paralarına erişebilmesinde ve onları transfer edebilmesinde gerekli olan anahtar kelimelere sahip olacak.

BNY Mellon’un aldığı bu izin, diğer geleneksel finans tarafında bulunan bankalar ve kripto para endüstrisi için de çok önemli bir kilometre taşını işaret ediyor. Kripto paralar konusunda soru işareti sahibi olan birçok kişi ve kurum önemli bir ABD bankasının bu hizmeti sağlayacak olmasıyla birlikte sektöre daha fazla güven duymaya başlayacak.

Diğer bankalar da gelecek

BNY Mellon uzun süredir birçok finans kurumuyla Bitcoin başta olmak üzere kripto paralar konusunda çeşitli anlaşmalar yapıyordu. Banka son olarak Bitcoin ETF’i konusunda önemli adımlar atan Grayscale ile de ortaklık kurmuştu.

Bankanın bu lisansı almasıyla birlikte, State Street gibi diğer diğer bankaların da bu yola girmesine kesin gözüyle bakılıyor.

Haberin verilmesiyle birlikte Bitcoin’de 200 dolarlık bir yükseliş yaşandı. En büyük kripto para 19 bin 250 dolar civarında işlem görüyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

By admin

Haber Antalya Tente Articles Dizin Makale Kaliteli Backlink Film Dizi Sohbet Odaları Antalya Boya Son Dakika Habe Spor Haber Seo Hzimetleri 7/24haber Free Backlinks Free Shop Yüksek DR Backlink Articles Directory Articles Backlink Dofollow Backlink Dofollow Backlink Platform Footer Backlink Backlink News Haber Aşk Sohbet