Başkan Biden ile Cumhuriyetçi liderler arasında devam eden borç limitinin yükseltilmesi pazarlıkları son sürat devam ederken, Hazine’de ise alarm zilleri çalmaya başladı.

Washington Post’ta yer alan habere göre, ABD Hazine Bakanlığı, diğer federal kurumlardan, ödemelerin ertelenmesi yönünde talepte bulundu. Biden yönetiminde konuyla ilgilenen yetkililerin, borç limiti sorununda B planı üzerinde çalıştıkları ve hükumete zaman kazandıracak çözümler aradığı belirtiliyor.

Yetkililerin, erteleme talebini, Haziran ayı öncesine denk gelen ödemeler için istedikleri iddia ediliyor.

Bilindiği üzere hükumetin şu anda 31.4 trilyon dolar borcu bulunuyor ve devletin alabileceği borç miktarı şu anda doldu. Bu miktarın artırılması için ise Kongre’nin onayı gerekiyor. Cumhuriyetçiler ve Demokratlar ise, borç limitinin artırılması konusunda günlerdir pazarlık halindeler ancak iki taraf da birbirinden bazı tavizler almaya çalışıyor. Bu yüzden anlaşma şu ana kadar bir türlü sağlanamadı.

Yellen sürekli uyarıyor

Hazine Bakanı Janet Yellen, daha önce birçok kez yaptığı uyarıda, Hazine’nin 1 Haziran itibarıyla ödeme yapamaz hale gelebileceğini ifade etmişti. Uzmanlar ABD Hazine’sinde yaklaşık 57 milyar doların kaldığını belirtiyorlar.

ABD başkanı Joe Biden ile görüşmeleri sürdüren ekibin başında yer alan Temsilciler Meclisi sözcüsü Kevin McCarthy, dün akşamki toplantıdan sonra yaptığı açıklamada, “Sonuç çıkmadı ama her gün görüşmeye devam edeceğiz” demişti.

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!

By admin

chat sohbet net eski chat siteleri Gabile Sohbet Sohbet Sitesi Cinsel Sohbet Dini Sohbet
Sohbet News Time Yeni Sohbet Sosyal Haber Sohbet com Son Dakika Haber Güncel Son Dakika Dünyadan Haberler Makale Dizin Borsa Haberleri Articles Backlink Son dakika haberleri Muhabbet Cripto Haberler Online haberler Mobil Muhabbet Gündem Haberleri Moda Haber Articles Articles directory Mobil Sohbet mobil chat Dofollow Backlink Dofollow Backlink Platformu Backlink Shop Haber Times E haber Türk Free Backlink 7/24haber Footer Backlink Yüksek DR Backlink News Times Haber Film Dizi Kaliteli Backlink Haber Seo Hizmetleri Sohbet Odaları Antalya Boya Haberler Moda Haberleri Siyaset Haberleri Magazin Haberleri Ats Tente Antalya tente Cinsel Sohbet Geveze Sohbet sohbet siteleri Güncel Haberler Finans Haberleri Kadın Moda Son dakika haberleri Düşen Domainler Mynet Sohbet Eski Mynet Sohbet Odaları Online Güncel Haberler