Günlerdir 20 bin dolar civarında işlem gören Bitcoin ABD’den gelen işsizlik rakamlarının ardından sert bir düşüş yaşadı. En büyük kripto para rakamların açıklanmasıyla 20 bin dolar seviyesinden 19 bin 500 dolara indi.

Fed faiz kararında yumuşamaya gitmeyebilir

250 bin olarak beklenen tarım dışı istihdam rakamı 263 bin olarak açıklandı. %3.7 olarak beklenen işsizlik oranı da %3.5 olarak duyuruldu. Bu rakamlar ABD için iyi gibi gözükse de, hükumetin enflasyonu düşürme çabalarının bir parçası olarak ekonomiyi durgunlaştırmaya çalıştığı biliniyor. Dolayısıyla Fed, Kasım ayındaki faiz kararında yumuşamaya büyük olasılıkla gitmeyecek.

75 baz puan için oran %92 oldu

Rakamların açıklanmasından sonra ABD faiz oranları vadeli işlemlerinde de hareket oluştu. Fed’in Kasım ayında 75 baz puan artırıma gitme olasılığı rakam öncesinde %85.5 iken, duyurudan sonra %92’ye çıktı.

Birkaç gün önce 110’un altına düşen dolar endeksi (DXY) ise 112.6’ya çıkarak önemli bir yükseliş kaydetti. Euro, dolar karşısındaki düşüşünü sürdürdü ve euro/dolar paritesi 0.9728 oldu. Altında da %1’lik bir düşüş geldi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

By admin

Haber Antalya Tente Articles Dizin Makale Kaliteli Backlink Film Dizi Sohbet Odaları Antalya Boya Son Dakika Habe Spor Haber Seo Hzimetleri 7/24haber Free Backlinks Free Shop Yüksek DR Backlink Articles Directory Articles Backlink Dofollow Backlink Dofollow Backlink Platform Footer Backlink Backlink News Haber Aşk Sohbet