2021 yılının Eylül ayında Bitcoin’i resmi para ilân eden El Salvador, IMF ve Dünya Bankası gibi kurumlardan uyarılar alırken ABD’li bazı yetkililerin de radarına girmiş durumda…

Bitcoin Magazine’de yer alan habere göre; Güney Carolina eyaletinde hazine bakanlığı yetkilisi olan Curtis Loftis ile biirlikte 5 kişinin El Salvador’a gittikleri ve Bitcoin adaptasyonu konusunda incelemelerde bulundukları belirtildi. Latin Amerika ülkesine giden kişiler arasında sağlık, teknoloji ve iş dünyasından kişilerin olduğu aktarıldı.

Bir uçtan diğer uca incelediler

Haberde delegasyonun El Salvador’un çeşitli bölgelerini gezdikleri ve yerel halk ve yöneticiler ile Bitcoin benimsenmesi konusunda diyaloglarda bulundukları kaydedildi.

“Sokak satıcıları bile işlerini büyüttüler”

Güney Carolina Gelişen Teknolojiler Derneği (SCETA) başkanı Dennis Fassuliotis, El Salvador’da elde ettikleri tecrübelerin ve bilgilerin Güney Carloina’daki teknolojik gelişim açısından da kendilerine büyük fayda sağlayacağına inandıklarını söyledi.

Fassuliotis, “Sokak satıcılarının bu teknolojiyi nasıl benimsediği ve bunun sonucunda işlerini nasıl önemli ölçüde büyüttüğü hakkında çok sayıda hikaye duyduk” dedi.

Bitcoin’i araştırması için görevlendirilmişti

Loftis, Güney Carolina eyaleti tarafından kısa süre önce de Bitcoin benimsenmesini araştırmakla görevlendirilmişti. Delegasyon ayrıca Bitcoin eğitim programlarını da takip etti ve öğrencilerin finansal okuryazarlığa odaklanarak Bitcoin kullanımını anlamaları için verilen eğitimleri izledi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

By admin

Haber Antalya Tente Articles Dizin Makale Kaliteli Backlink Film Dizi Sohbet Odaları Antalya Boya Son Dakika Habe Spor Haber Seo Hzimetleri 7/24haber Free Backlinks Free Shop Yüksek DR Backlink Articles Directory Articles Backlink Dofollow Backlink Dofollow Backlink Platform Footer Backlink Backlink News Haber Aşk Sohbet