3 trilyon dolara yakın değeriyle ABD ve dünyanın en büyük şirketi olarak görülen Apple da, yapay zeka korkusunu yaşamaya başladı. Şirket, çalışanlarına bir mesaj göndererek ChatGPT ve ona benzer yapay zeka programlarının kullanılmasını yasakladığını belirtti.

Wall Street Journal’da yer alan habere göre şirket, çalışanlarının bu programları kullanarak firmanın gizli kalması gereken bilgilerini açığa çıkarmasından endişe ediyor.

Apple’ın yasak adımının, ChatGPT programının dün iOS işletim sistemine açılmasından hemen sonra gelmesi de dikkat çekiyor. Program şu anda sadece ABD’deki iPhone ve iPad kullanıcıları için açık olsa da, ilerleyen dönemde diğer ülkelerin de ekleneceği hatta Android sistem versiyonunun da gelmek üzere olduğu belirtiliyor.

Samsung çalışanları yakalanmıştı

ChatGPT’yi çalışanlarına yasaklayan tek büyük teknoloji şirketi Apple değil. Güney Kore devi Samsung da 2 Mayıs günü yine bir şirket içi mesajla, ChatGPT kullanımını yasaklamıştı. Samsung’un yasak getirme adımında ise çok daha önemli ve altı dolu bir sebep vardı. Bazı çalışanların şirketle ilgili önemli ve gizli olan bilgileri platforma yükledikleri tespit edilmişti.

Teknoloji şirketleri dışında büyük bankalar da çalışanlarına benzer yasaklar getirdiler. Bank of America, JPMorgan ve Goldman Sachs da dünyaca bilinen ve programı çalışanlarına yasaklayan bankalar arasında yer alıyor.

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!

By admin

Sohbet News Time Yeni Sohbet Sosyal Haber Sohbet com Son Dakika Haber Güncel Son Dakika Dünyadan Haberler Makale Dizin Borsa Haberleri Articles Backlink Son dakika haberleri Muhabbet Cripto Haberler Online haberler Mobil Muhabbet Gündem Haberleri Moda Haber Articles Articles directory Mobil Sohbet mobil chat Dofollow Backlink Dofollow Backlink Platformu Backlink Shop Haber Times E haber Türk Free Backlink 7/24haber Footer Backlink Yüksek DR Backlink News Times Haber Film Dizi Kaliteli Backlink Haber Seo Hizmetleri Sohbet Odaları Antalya Boya Haberler Moda Haberleri Siyaset Haberleri Magazin Haberleri chat sohbet net Ats Tente Antalya tente Cinsel Sohbet Geveze Sohbet sohbet siteleri Güncel Haberler Finans Haberleri Kadın Moda Son dakika haberleri Düşen Domainler Mynet Sohbet Eski Mynet Sohbet Odaları Online Güncel Haberler Dini Sohbet eski chat siteleri Gabile Sohbet Sohbet Sitesi Cinsel Sohbet