Avrupa Komisyonu’nun finansal hizmetlerden sorumlu üyesi Mairead McGuinness, önümüzdeki hafta ABD’li yetkililerle yapılacak görüşmelerde kripto para regülasyonlarının gündemin üst sıralarında yer alacağını söyledi.

Bloomberg’e konuşan Mairead McGuinness, AB’nin önümüzdeki hafta Uluslararası Para Fonu (IMF) ile Dünya Bankası’nın yıllık toplantılarında ABD ile fikir ve deneyimlerini paylaşmayı umduğunu belirtti.

McGuinness yaptığı açıklamada, “Ne yaptığımızı, nasıl olduğunu, ne gibi sorunların yaşandığını duymak istediklerinden eminim” dedi. AB yetkilisi ayrıca, deneyimlerini paylaşmaktan ve aynı zamanda Amerika’nın ne yapmayı planladığını duymaktan mutlu olacağını ifade etti.

McGuinness, bu yılın başlarında küresel bir kripto anlaşması çağrısında bulunmuş ve “AB ile ABD’nin kriptoyu düzenlemeye yönelik ortak bir uluslararası yaklaşıma öncülük edebileceğine inandığını” söylemişti.

Avrupa Konseyi kripto para tasarısı MiCA’yı kabul etti

Bu arada, kripto para sektörünün şubat ayından bu yana en çok konuştuğu düzenlemelerden biri olan Kripto Varlık Piyasaları Düzenlemesi (MiCA) bir başka bileşen Avrupa Konseyi tarafından kabul edildi. Düzenlemeyle, Terra LUNA olayında yaşananlar gibi büyük çöküşleri engellemek adına sabit coin’ler karşılığı stok tutma zorunluluğu getiriliyor. Avrupa Konseyi’nin verdiği bu onay sonrası düzenleme 10 Ekim’de Avrupa Parlamentosu’nda bir kez daha oylanacak.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

By admin

Haber Antalya Tente Articles Dizin Makale Kaliteli Backlink Film Dizi Sohbet Odaları Antalya Boya Son Dakika Habe Spor Haber Seo Hzimetleri 7/24haber Free Backlinks Free Shop Yüksek DR Backlink Articles Directory Articles Backlink Dofollow Backlink Dofollow Backlink Platform Footer Backlink Backlink News Haber Aşk Sohbet