2008 krizini önceden tahmin eden ünlü yatırımcı Michael Burry, “tarih boyunca şişirilmiş egolara ve kâr hırsına sahip insanların aptalca riskler” aldıklarını ve bunun da “felaketle sonuçlandığını” iddia etti. Örnek olarak 2000’deki dot-com balonunu, 2008’deki konut krizini ve 2023’teki mevcut durumu gösterdi.

Ünlü yatırımcı, sildiği tweet’lerinde, finans dünyasının mevcut durumu hakkında bir uyarıda bulunurken, Silicon Valley Bank’ın (SBV) yöneticilerini “pervasızlıklarından” dolayı eleştirdi.

“Sorumsuzca hareket etme felaketle sonuçlanabilir”

Burry ayrıca hükümetlerin ekonomik krizler karşısında sıklıkla daha fazla para basma yoluna başvurduğunu ve bu taktiğin ‘işe yaradığı için’ aşırı kullanıldığına inandığını belirtti. Küresel ekonomi ve finans piyasalarına ilişkin endişeler artarken Burry, sorumsuzca hareket etmenin felaketle sonuçlanabileceğini hatırlattı.

Enron ile karşılaştırdı

Başarılı borsacı, SVB ile 2001 yılında muhasebe yolsuzluğu nedeniyle iflas eden enerji ticareti devi Enron arasında da karşılaştırmalar yaptı. Burry uyarılarında finans sektöründe daha fazla açıklık ve sorumluluk ihtiyacının altını çizdi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

By admin

Articles Dizin Makale Kaliteli Backlink Film Dizi Sohbet Odaları Antalya Boya Son Dakika Habe Seo Hzimetleri E haber Türk 7/24haber Free Backlinks Free Shop Yüksek DR Backlink Articles Directory Articles Backlink Dofollow Backlink Dofollow Backlink Platform Footer Backlink Backlink News Haber Online haberler Haber Times Gündem Haberleri Dünyadan Haberler News times Haber Son dakika haberler Siyaset Haberleri Moda Haberleri Magazin Haberleri tente Haber Moda Haber Spor Haberleri Sohbet Borsa Haberleri Ats Tente Sohbet Chat Muhabbet mobil Chat Mobil Sohbet Mobil Muhabbet Çemberleme Makinaları