Dünyanın en büyük kripto para borsası konumundaki Binance, Teksas’ta açılan bir davada aklandı. Sosyal platformlardan biri olan Tinder’ı kullanarak Teksaslı bir kadını dolandıran bir kişi, kadından 8 milyon dolar almayı başarmıştı.

Ödeme alınca güvenmeye başladı

Bir süre Tinder üzerinden, bir süre de Whatsapp üzerinden konuşan ikiliden, dolandırıcı olan ve kendisini “Jerry Bulasa” olarak tanıtan kişi, zamanla Divya Gadasalli isimli kadın üzerinde güven teşkil etti. Kadının kendisine düzenli gönderdiği paralardan sonra çeşitli ödemeler de yapan dolandırıcı, bu sayede güven kazandı ve her seferinde daha çok para istemeye başladı.

İlk etapta 10 bin ilâ 20 bin dolar arasında gönderilen paralar, bir süre sonra yüzlerce bin dolar ve sonunda da milyon dolarlara ulaştı.

Anladığında çok geçti

Sahte bir web sitesi üzerinden oluşturulan sahte şirketin müşteri hizmetlerini arayan Gadasalli, mantıksız yanıtlar almaya başladı ve olaydan şüphelendi. Neler olup bittiğini anladığında milyon dolarlarını kaybettiğini de idrak eden Gadasalli, dolandırıcı kişinin de hem Whatsapp hem de Tinder hesaplarını kapadığını gördü.

İşte bu olayların ardından dolandırılan kadın, işlemlerin yapıldığı iki kripto şirketi Poloniex ve Binance’e dava açtı. TD Bank ve Abacus adındaki iki bankaya da dava açan Gadasalli, mahkemeden ise sonuç alamadı.

“Binance hakkında kanıt yok”

Bölge hakimi Amos Mazzant, yaptığı açıklamada dolandırıcılık olayında Binance borsasının bir dahlinin olduğuna dair kanıt görmediğini belirtti. Hakim Mazzant ayrıca, olayın Teksas’ta yaşanıp yaşanmadığının da anlaşılamadığını, bu yüzden o dönem Teksas’ta faaliyet gösterme lisansı bulunmayan Binance’e bir suçlama getirilemediğini söyledi.

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!

By admin

Sohbet News Time Yeni Sohbet Sosyal Haber Sohbet com Son Dakika Haber Güncel Son Dakika Dünyadan Haberler Makale Dizin Borsa Haberleri Articles Backlink Son dakika haberleri Muhabbet Cripto Haberler Online haberler Mobil Muhabbet Gündem Haberleri Moda Haber Articles Articles directory Mobil Sohbet mobil chat Dofollow Backlink Dofollow Backlink Platformu Backlink Shop Haber Times E haber Türk Free Backlink 7/24haber Footer Backlink Yüksek DR Backlink News Times Haber Film Dizi Kaliteli Backlink Haber Seo Hizmetleri Sohbet Odaları Antalya Boya Haberler Moda Haberleri Siyaset Haberleri Magazin Haberleri chat sohbet net Ats Tente Antalya tente Cinsel Sohbet Geveze Sohbet sohbet siteleri Güncel Haberler Finans Haberleri Kadın Moda Son dakika haberleri Düşen Domainler Mynet Sohbet Eski Mynet Sohbet Odaları Online Güncel Haberler Dini Sohbet eski chat siteleri Gabile Sohbet Sohbet Sitesi Cinsel Sohbet