Zincir üstü veri platformu Santiment, 1000 ilâ 10 bin adet arasında Bitcoin bulunduran balinaların son 5 haftalık süre içerisinde 2.32 milyar dolarlık BTC alımı yaptıklarını bildirdi.

Santiment ayrıca benzer bir alım furyasının 2022’nin aralık ayı sonu ile ocak başında da olduğunu ve bu tür alımlardan bir süre sonra da Bitcoin’de yüzde 30’dan fazla yükseliş yaşadığını aktardı.

85 bin BTC alındı

Santiment’in konuyla ilgili bildiriminde son 5 haftalık süreçte 85 bine yakın Bitcoin alındığı bilgisi verildi ve şu ifadeler kullanıldı:

“Bitcoin’in önemli büyük balina adresleri grubu, fiyatların durgun olduğu bu dönemde toplam 84.897 BTC birikimi yaptılar ve son beş hafta boyunca düzenli alımlar gerçekleştirdiler. Ocak ayındaki benzer bir birikim döneminin ardından Bitcoin fiyatı yüzde 34.4 artış yaşamıştı”

Geçen hafta işaret verilmişti

Hatırlanacağı üzere Santiment geçen hafta da iki önemli veri analizi yapmıştı. Bunlar, borsalardaki hem Bitcoin hem de Ether adedinin rekor seviyede düştüğünü belirten raporlardı. Merkezi platformlardaki Bitcoin sayısının son 5.5 yılın en düşük seviyesine geldiği, Ether sayısının ise tüm zamanların dibine yaklaştığı yazılmıştı.

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!

By admin

Sohbet News Time Yeni Sohbet Sosyal Haber Sohbet com Son Dakika Haber Güncel Son Dakika Dünyadan Haberler Makale Dizin Borsa Haberleri Articles Backlink Son dakika haberleri Muhabbet Cripto Haberler Online haberler Mobil Muhabbet Gündem Haberleri Moda Haber Articles Articles directory Mobil Sohbet mobil chat Dofollow Backlink Dofollow Backlink Platformu Backlink Shop Haber Times E haber Türk Free Backlink 7/24haber Footer Backlink Yüksek DR Backlink News Times Haber Film Dizi Kaliteli Backlink Haber Seo Hizmetleri Sohbet Odaları Antalya Boya Haberler Moda Haberleri Siyaset Haberleri Magazin Haberleri chat sohbet net Ats Tente Antalya tente Cinsel Sohbet Geveze Sohbet sohbet siteleri Güncel Haberler Finans Haberleri Kadın Moda Son dakika haberleri Düşen Domainler Mynet Sohbet Eski Mynet Sohbet Odaları Online Güncel Haberler Dini Sohbet eski chat siteleri Gabile Sohbet Sohbet Sitesi Cinsel Sohbet