Nisan ayında 31 bin dolara kadar yükselen ancak bir türlü o seviyede tutunamayarak, yaklaşık 1,5 aylık süredir 26 bin dolar ilâ 29 bin dolar arasında gidip gelen Bitcoin, bugün akşamüstü saatlerinde sert bir düşüş yaşadı. Dün 27.400 dolar seviyesine çıkmasına rağmen, yeniden aşağıya inen en büyük kripto para, yaklaşık 500 dolarlık düşüş yaşadı.

Borç limitinde anlaşma yok!

26.100 dolara inen Bitcoin’deki sert düşüşün sebebi, borç limiti görüşmelerinin tıkanması da olabilir. Başkan Biden ile günlerdir görüşen Cumhuriyetçi Parti üyeleri, limitin kaldırılması konusunda karşı tarafla bir türlü anlaşma sağlayamadı.

Cumhuriyetçi Kongre üyesi Garret Graves, bugün yaptığı açıklamada hala anlaşma sağlanamadığını belirtti. Cumhuriyetçi bir başka Kongre üyesi olan ve görüşmeleri partisi adına yürüten Kevin McCarthy ise, pazartesi gününden bu yana Biden ile görüşmediğini söyledi.

Yellen’ın açıklamaları düşüş getirdi

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen ise Wall Street Journal’ın düznlediği panelde konuştu. Borç limitinin kaldırılacağına inandığını belirten Yellen’ın açıklamaları şu şekilde:

“Borç limitinin kaldırılacağına inanıyorum. Kaldırılmazsa ve biz ödemeleri yapamayacak duruma gelirsek, uygulayacağımız bir plan düşünmedik. Biz ödemelerimizi yapmaya ve sorumluluklarımızı yerine getirmeye kararlıyız. Bu yüzden bu konuda plan yapmadık. Ancak Kongre borç limitinin kaldırılmasına izin vermezse, o zaman Hazine Bakanlığı ve Biden’ın önünde alınması gerekecek zor kararlar olacaktır. Piyasalarda şu an stres var. Borç limiti kalkmaz ise bu stres daha da artacaktır”

Fed faiz artıracak mı?

Öte yandan haziran ayında ABD Merkez Bankası’nın (Fed) FOMC toplantısı da yapılacak. 13-14 Haziran günlerindeki toplantılardan çıkacak sonuç da piyasalar ve kripto paralar üzerinde etki edecek. Uzmanlar hiç faiz artırımı yapılmaması ve 25 baz puanlık faiz artırımı arasında yorumlarda bulunuyor.

Fed enflasyonu düşürmek için faiz artışlarına devam etmek isterken, geçtiğimiz aylarda yaşanan bankacılık krizinin süren etkileri ve piyasaların içinde bulunduğu durum, bu artırımı iyice zorlaştırıyor.

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!

By admin

Sohbet News Time Yeni Sohbet Sosyal Haber Sohbet com Son Dakika Haber Güncel Son Dakika Dünyadan Haberler Makale Dizin Borsa Haberleri Articles Backlink Son dakika haberleri Muhabbet Cripto Haberler Online haberler Mobil Muhabbet Gündem Haberleri Moda Haber Articles Articles directory Mobil Sohbet mobil chat Dofollow Backlink Dofollow Backlink Platformu Backlink Shop Haber Times E haber Türk Free Backlink 7/24haber Footer Backlink Yüksek DR Backlink News Times Haber Film Dizi Kaliteli Backlink Haber Seo Hizmetleri Sohbet Odaları Antalya Boya Haberler Moda Haberleri Siyaset Haberleri Magazin Haberleri chat sohbet net Ats Tente Antalya tente Cinsel Sohbet Geveze Sohbet sohbet siteleri Güncel Haberler Finans Haberleri Kadın Moda Son dakika haberleri Düşen Domainler Mynet Sohbet Eski Mynet Sohbet Odaları Online Güncel Haberler Dini Sohbet eski chat siteleri Gabile Sohbet Sohbet Sitesi Cinsel Sohbet