Fed başkanı Jerome Powell’ın salı ve çarşamba günü ABD Senatosu komitelerinin önünde yaptığı konuşmaların ardından düşen Bitcoin, dün akşam saatlerinde çok daha sert bir hareketle değer kaybetti ve 20 bin doların altına indi.

Akşam saatlerinde ABD merkezli bir banka olan SVB Financial Group’un tahvil pozisyonunu zararla kapatması ve banka hisselerinin %60’ın üzerinde değer kaybetmesi de düşüşte etken sahibiydi. Bu gelişmeler ABD borsalarına ve bankacılık hisse senetlerine de yansıdı.

Çok önemli veriler açıklanacak

S&P 500 ve Nasdaq da düşerken, gözler bugün açıklanacak olan ABD verilerine odaklandı. Bugün TSİ 16.30’da ABD tarım dışı istihdam verileri açıklanacak. Veriler uzun süredir beklentilerin üzerinde geliyor ve Fed’in ekonomiyi “soğutma” çabalarına engel oluyor. Dolayısıyla faiz artışları da agresif kalmaya devam ediyor.

ABD tarım dışı istihdam verilerinde beklenti, iş gücüne 205.000’lik artış gelmesi yönünde… Hatırlanacağı üzere şubat ayında beklenti 185 bindi ancak 517 binlik iş gücü artışı piyasaları adet şoke etmişti.

ABD yine TSİ 16.30’da işsizlik oranını da açıklayacak. Bu iki veri Bitcoin fiyatında da önemli etki sahibi olacak.

Dün işsizlik maaşı başvurularının beklenin üzerinde artması, uzmanların ekonominin soğuması yönündeki umutlarını artırmıştı.

Bitcoin haberin yazıldığı dakikalarda yaklaşık 19.800 dolardan işlem görüyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

By admin

Sohbet Sohbet Sohbet com Sohbetci Canlı Sohbet Dünyadan Haberler Makale Dizini Borsa Haberleri Makaleler Backlink Son dakika haberleri Muhabbet Çevrimiçi haberler Mobil Muhabbet Gündem Haberleri Moda Haber Makaleler Dizin Makalesi Mobil Sohbet mobil Sohbet Dofollow Backlink Dofollow Backlink Platformu Ücretsiz Mağaza Haber Times E haber Türk Ücretsiz Geri Bağlantılar 7/24haber Footer Backlink Backlink Yüksek DR Backlink News Times Haber Film Dizisi Spor Haberleri Kaliteli Backlink Haber Son Dakika Haber Seo Hızları Sohbet Odaları Sohbet Antalya Boya Haber Haber Moda Haberleri Siyaset Haberleri Magazin Haberleri Ats Tente tente Cinsel Sohbet Geveze Sohbet Sohbet Eski Mynet Sohbet Güncel Haberler Çemberleme Makinaları