ABD haftalardır borç limiti sorununu çözmeye çalışırken, Hazine Bakanı Janet Yellen’ın işaret ettiği 1 Haziran günü de gittikçe yaklaşıyor. Borç limitinin ortadan kaldırılması için Demokratlar ve Cumhuriyetçilerin, pazarlıklarında anlaşma sağlaması ve ortak bir yasa tasarısının da Kongre’de kabul edilmesi gerekiyor.

“Kripto önce düşer ama sonra sert yükselir”

Konuyla ilgili ise kripto para sektörünün en erken kurulan şirketlerinden biri olan Blockchain.com’un CEO’su konuştu. Katar’da düzenlenen ve Bloomberg’in organize ettiği Katar Ekonomik Forumu’na katılan CEO Peter Smith, yaşananların uzun vadede kripto paralar için olumlu olacağını söyledi:

“Eğer ABD hükumeti ödeme yapamayacak duruma gelirse, çok hızlı bir geri çekilme görebiliriz. Ancak daha sonra geri dönüş ve yukarı çıkış çok daha güçlü olur. Uzun vadede bu yaşananlar kripto için iyi olacaktır”

“Büyük yatırımlar yapacağız”

Son dönemde Dubai başta olmak üzere Ortadoğu bölgesinde kripto paralara karşı olumlu bir bakış açısının olduğunu dile getiren Smith şu ifadeleri kullandı:

“Dubai hükumeti şu anda kripto regülasyonları konusunda sağlıklı şekilde ilerliyor. İstişareler bittiğinde, her şey hazır olduğunda biz de buraya büyük yatırımlar yapıyor olacağız”

Bilindiği üzere ABD’nin şu anda 31.4 trilyon dolarlık borç limiti bulunuyor ve bu rakama ulaşılmış durumda… ABD daha önce hiçbir zaman borç ödeyememe durumuna düşmedi ve her zaman borç limiti eşiğini artırdı. Ancak uzmanlar bu kez, tartışma ve pazarlıkların çok sert geçtiğini, ayrıca daha önceki borç limiti sorunlarından çok daha fazla problem yaşandığını belirtiyor.

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!

By admin

Sohbet News Time Yeni Sohbet Sosyal Haber Sohbet com Son Dakika Haber Güncel Son Dakika Dünyadan Haberler Makale Dizin Borsa Haberleri Articles Backlink Son dakika haberleri Muhabbet Cripto Haberler Online haberler Mobil Muhabbet Gündem Haberleri Moda Haber Articles Articles directory Mobil Sohbet mobil chat Dofollow Backlink Dofollow Backlink Platformu Backlink Shop Haber Times E haber Türk Free Backlink 7/24haber Footer Backlink Yüksek DR Backlink News Times Haber Film Dizi Kaliteli Backlink Haber Seo Hizmetleri Sohbet Odaları Antalya Boya Haberler Moda Haberleri Siyaset Haberleri Magazin Haberleri chat sohbet net Ats Tente Antalya tente Cinsel Sohbet Geveze Sohbet sohbet siteleri Güncel Haberler Finans Haberleri Kadın Moda Son dakika haberleri Düşen Domainler Mynet Sohbet Eski Mynet Sohbet Odaları Online Güncel Haberler Dini Sohbet eski chat siteleri Gabile Sohbet Sohbet Sitesi Cinsel Sohbet