BNB Chain, Moran adındaki altyapının güçlendirilmesi amacıyla yapılması plânlanan hard fork güncellemesini tamamladı. Ağın yazılımında büyük bir değişiklik yapmak için yapılan güncelleme, 22.107.423 sayılı blokta gerçekleşti.

Yapılan bu hard fork güncellemesiyle beraber, geçtiğimiz haftaki 580 milyon dolarlık hack saldırısında 100 milyon dolarlık BNB’nin çalınmasına yol açan çapraz zincir köprüsündeki hata da düzeltilmiş oldu.

Bilindiği üzere bu sene en çok hack’lenen kripto para unsurlarından biri olan çapraz zincir köprüleri, zincirler arasında farklı varlıkların transfer edilmelerine olanak tanıyorlar. BNB Chain’de bu iki zincir ise Beacon Chain ile Smart Chain… İki zincir ayrıca, Token Hub köprüsü vasıtasıyla üçüncü taraf zincirlere de bağlanabiliyorlar.

2 milyon BNB yoktan vâr edildi

Geçtiğimiz Cuma yaşanan ve kripto para endüstrisinde büyük şok yaşatan olayda hacker, BNB Chain köprüsündeki bir açıktan yararlanmış ve hiç yoktan 2 milyon adet BNB token yaratmıştı. Hacker 580 milyon dolar değerdeki token’ların ise sadece 100 milyon dolarlık kısmını zincir dışına alabilmişti. Geriye kalan token’lar ise hacker’ın BNB Chain’deki cüzdanında durmaya devam ediyor.

Saldırı sonrasında da ekip blok zincirini tamamen durdurmuş ve 44 doğrulayıcısına da faaliyetleri durdurma emri vermişti. Bu durum, sosyal medyada merkeziyetsizlik tartışmalarına yol açmıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

By admin

Haber Antalya Tente Articles Dizin Makale Kaliteli Backlink Film Dizi Sohbet Odaları Antalya Boya Son Dakika Habe Spor Haber Seo Hzimetleri 7/24haber Free Backlinks Free Shop Yüksek DR Backlink Articles Directory Articles Backlink Dofollow Backlink Dofollow Backlink Platform Footer Backlink Backlink News Haber Aşk Sohbet