Florida valisi Ron DeSantis de başkanlık seçimlerine girmeye hazırlanıyor. Haber ajansı Reuters’ın verdiği bilgilere göre; gelecek hafta başkan adaylığını açıklamayı düşünen vali, direkt olarak Donald Trump’ın Cumhuriyetçi Parti’deki rakibi olacak.

Ajansın iki kaynağına dayandırdığı habere göre gelecek hafta dosya ve imza işlerini halledecek olan DeSantis, 25 Mayıs günü ise bir bağış organizasyonunda resmi açıklamasını yapacak. 29 Mayıs günü ise daha resmi bir törenle bu duyuru taçlandırılacak.

Trump’ı geçebilir mi?

Haberde Trump’ın son dönemde DeSantis hakkında sert bir tavır sergilediği, bu yüzden anketlerde daha çok Trump’ın ön plana çıkmaya başladığı da yazıldı. DeSantis, adaylığı için zemini hazırlama konusunda Cumhuriyetçi milletvekillerinden de yardım alıyor. Onu destekleyen yeni bir siyasi eylem grubu Never Back Down, erken seçim yapılan eyaletlerde personel istihdam etmesinin yanı sıra ekstra fon da topluyor.

44 aşındaki DeSantis son olarak geçen sene Demokrat Parti’den olan ralibine yüzde 20’lik bir fark atarak yeniden vali seçilmişti.

CBDC’lere “hükumet kontrolü” nedeniyle karşı

CBDC’leri yasaklayan Florida valisi geçen hafta konuyla ilgili ilginç bir benzetme yapmış ve “Cin, bir kez şişeden çıktıktan sonra onu tekrar şişeye sokmanın çok zor olacağını düşünüyorum. Bilirsiniz, nakit kraldır, buna sahip olduğunuzda kendi kaderinizi kontrol edersiniz.” demişti.

CBDC’lerin hükumet kontrolünü daha da sertleştirdiğini ve bu yüzden halkın iyiliğine olmadığını belirten vali, diğer eyaletlere de benzer yasaların getirilmesini önermişti.

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!

By admin

Sohbet News Time Yeni Sohbet Sosyal Haber Sohbet com Son Dakika Haber Güncel Son Dakika Dünyadan Haberler Makale Dizin Borsa Haberleri Articles Backlink Son dakika haberleri Muhabbet Cripto Haberler Online haberler Mobil Muhabbet Gündem Haberleri Moda Haber Articles Articles directory Mobil Sohbet mobil chat Dofollow Backlink Dofollow Backlink Platformu Backlink Shop Haber Times E haber Türk Free Backlink 7/24haber Footer Backlink Yüksek DR Backlink News Times Haber Film Dizi Kaliteli Backlink Haber Seo Hizmetleri Sohbet Odaları Antalya Boya Haberler Moda Haberleri Siyaset Haberleri Magazin Haberleri chat sohbet net Ats Tente Antalya tente Cinsel Sohbet Geveze Sohbet sohbet siteleri Güncel Haberler Finans Haberleri Kadın Moda Son dakika haberleri Düşen Domainler Mynet Sohbet Eski Mynet Sohbet Odaları Online Güncel Haberler Dini Sohbet eski chat siteleri Gabile Sohbet Sohbet Sitesi Cinsel Sohbet