ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu (CFTC) başkanı Rostin Behnam, Bloomberg’in podcast yayınında önemli açıklamalarda bulundu. Merkeziyetsiz borsaların regülasyonunun en sonunda ya CFTC ya da SEC tarafından yapılacağını belirten Behnam, “Sadece kod ile çalışması ve kendi kendini yönetmesi sorun değil” dedi.

“Regülasyondan kaçamazlar”

DeFi borsalarının merkeziyetsiz olmalarının insanlarda yanlış bir intiba oluşturduğunu belirten CFTC başkanı şunları söyledi:

“İnsanların büyük bölümü, bazı platformların tamamen merkeziyetsiz olması ya da çok az insan katılımıyla çalışmasından ötürü regüle edilemeyeceğini düşünüyor. Ancak böyle bir durum söz konusu değil. Burada önemli olan kimin nasıl çalıştığı değil, insanların neye maruz kaldığı ya da onlara önerilen ürünün ne özelliklere sahip olduğudur. O oluşumların arasında hangi bireyin ya da grubun olduğudur…”

Binance davası: Beni artık hiçbir şey şaşırtmıyor

Mart ayında kurumun Binance’e açtığı dava da sorulan Behnam, borsa yöneticilerinin kendi iç mesajlaşmalarını da şikayet dilekçesine koyduklarını ve insanların bunları okuyarak dâhi konu hakkında rahatça fikir sahibi olabileceklerini dile getirdi:

“Aslında niyetimiz bu işin içine dahil olmak değildi. Beni gerçekten artık hiçbir şey şaşırtmıyor. Orada birçok kişi kanundan kaçmak istedi. Kanunu atlatmak istedi. Bazıları ise kanunu bilmiyor. Bu nedenle yaptıkları ve birbirlerine yazdıkları gerçekten şaşırtıcı olabiliyor. Ama artık şaşırmıyorum”

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!

By admin

Sohbet News Time Yeni Sohbet Sosyal Haber Sohbet com Son Dakika Haber Güncel Son Dakika Dünyadan Haberler Makale Dizin Borsa Haberleri Articles Backlink Son dakika haberleri Muhabbet Cripto Haberler Online haberler Mobil Muhabbet Gündem Haberleri Moda Haber Articles Articles directory Mobil Sohbet mobil chat Dofollow Backlink Dofollow Backlink Platformu Backlink Shop Haber Times E haber Türk Free Backlink 7/24haber Footer Backlink Yüksek DR Backlink News Times Haber Film Dizi Kaliteli Backlink Haber Seo Hizmetleri Sohbet Odaları Antalya Boya Haberler Moda Haberleri Siyaset Haberleri Magazin Haberleri chat sohbet net Ats Tente Antalya tente Cinsel Sohbet Geveze Sohbet sohbet siteleri Güncel Haberler Finans Haberleri Kadın Moda Son dakika haberleri Düşen Domainler Mynet Sohbet Eski Mynet Sohbet Odaları Online Güncel Haberler Dini Sohbet eski chat siteleri Gabile Sohbet Sohbet Sitesi Cinsel Sohbet