Çin’in en büyük gayrimenkul ve yatırım şirketlerinden biri olan, ayrıca yüzde 46.4’lük hisse sahibinin Şangay Belediyesi olduğu Greenland Holdings, fintech birimi aracılığıyla kripto para hizmetleri sağlamayı amaçlıyor.

Çin’de kripto paraların yasak olmasından ötürü şirket bu hizmetleri Hong Kong’ta verecek. Greenland Financial Technology Group bu adım için de Hong Kong Para Otoritesi’ne lisans başvurusunda bulundu.

Greenland ayrıca, Hong Kong’ta her geçen gün gelişmekte olan kripto para sektörüne ilgi duyan ilk Çin devleti firması konumunda…

Konuyla ilgili konuşan Greenland Financial Technology Group CEO’su James Geng Jing, yaptıkları başvuruyla beraber iş yaptıkları alanları genişletmek istediklerini ve uluslararası çaptaki tanınmışlıklarını artırmayı hedeflediklerini söyledi.

Geng Jing ayrıca Hong Kong’un hem Çin’e bağlı olan hem de uluslararası bir pozisyonda olmasının da, kendilerinin buraya yönelmesinde büyük etken olduğunu belirtti.

Hong Kong’un son dönemdeki kripto regülasyon adımlarını da yorumlayan CEO, “İşte tam da bu sebeple attığımız adımın en doğru zamanda geldiğini düşünüyoruz” dedi.

Bilindiği gibi geçtiğimiz sene Bitcoin ve Ethereum ETF’lerine onay veren Hong Kong’da 1 Haziran’dan itibaren yeni kripto regülasyonları devreye girecek. Yeni kurallarla birlikte tüm merkezli platformların, regülatör tarafından verilen lisansa sahip olmaları gerekecek.

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!

By admin

Sohbet News Time Yeni Sohbet Sosyal Haber Sohbet com Son Dakika Haber Güncel Son Dakika Dünyadan Haberler Makale Dizin Borsa Haberleri Articles Backlink Son dakika haberleri Muhabbet Cripto Haberler Online haberler Mobil Muhabbet Gündem Haberleri Moda Haber Articles Articles directory Mobil Sohbet mobil chat Dofollow Backlink Dofollow Backlink Platformu Backlink Shop Haber Times E haber Türk Free Backlink 7/24haber Footer Backlink Yüksek DR Backlink News Times Haber Film Dizi Kaliteli Backlink Haber Seo Hizmetleri Sohbet Odaları Antalya Boya Haberler Moda Haberleri Siyaset Haberleri Magazin Haberleri chat sohbet net Ats Tente Antalya tente Cinsel Sohbet Geveze Sohbet sohbet siteleri Güncel Haberler Finans Haberleri Kadın Moda Son dakika haberleri Düşen Domainler Mynet Sohbet Eski Mynet Sohbet Odaları Online Güncel Haberler Dini Sohbet eski chat siteleri Gabile Sohbet Sohbet Sitesi Cinsel Sohbet