Şanghay’da kurulan ve blok zinciri odaklı bir risk sermayesi şirketi olan Fenbushi Capital’in ortağı Bo Shen, kripto para cüzdanının hack’lenmesi sonucu yaklaşık 42 milyon dolar kaybettiğini açıkladı.

Blok zinciri güvenlik firması SlowMist’e göre, söz konusu cüzdanın gizli kurtarma ifadelerinin ele geçirilmesi sonucunda çalınan kripto paralar arasında USD Coin, Tether, Ether ve Bitcoin bulunuyor. Gizli kurtarma ifadeleri ya da kelimeleri zincirdeki kripto para fonlarını kurtarmak için hayati bir öneme sahip.

Shen’in, kullandığı cüzdan ise 2018 yılında kripto borsa devi Binance tarafından satın alınan Trust Wallet’tı. Güvenlik şirketi SlowMist ise Twitter’dan paylaştığı mesajında, “Trust Wallet’ın kendisinin bu hırsızlıkla ilgili herhangi bir güvenlik sorunu yok.” açıklamasında bulundu.

Bo Shen (solda)

FBI soruşturmaya dahil edildi

Yatırımcı ayrıca hem FBI’ın hem de avukatların soruşturmaya dahil olduğunu paylaştı. “Medeniyet ve adalet önünde sonunda barbarlık ve kötülüğe galip gelecektir.” diye Tweet atan Shen, hırsızlığın kendisi New York’tayken gerçekleştiğini bildirdi.

Kripto para alanındaki ilk Çinli yatırımcılar arasında yer alan Shen ve Fenbushi’nin büyük bir şöhreti bulunuyor. Fenbushi 2015 yılında Şanghay’da kuruldu. Şirketin web sitesinde belirtilene göre, Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin şirkette danışman olarak yer alıyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

By admin

Haber Antalya Tente Articles Dizin Makale Kaliteli Backlink Film Dizi Sohbet Odaları Antalya Boya Son Dakika Habe Spor Haber Seo Hzimetleri 7/24haber Free Backlinks Free Shop Yüksek DR Backlink Articles Directory Articles Backlink Dofollow Backlink Dofollow Backlink Platform Footer Backlink Backlink News Haber Aşk Sohbet