Citibank’ın çatı şirkti olan Citigroup’taki kripto paralar sebepli kan kaybı sürüyor. Citi’nin iki önemli yöneticisi Italy Tuchman ile Christopher Perkins’in kripto para şirketlerine gitmesinden sonra benzer bir durum daha yaşandı.

15’ten fazla yönetici dijital dünya için ayrıldı

Kurumun blok zinciri ve dijital varlıklardan sorunlu yöneticisi olan Akexandre Kech, Linkedin’den yaptığı açıklama ile İsviçre’nin Six borsasına geçtiğini duyurdu. Citi’de geçen seneden bu yana, geleneksel finans dünyasını bırakıp dijital varlık piyasasına transfer olan üst düzey yönetici sayısı da 15’i aştı. Yöneticilerin gitti şirketler arasında Copper, Paxos ve Genesis gibi bilindik firmalar da bulunuyor.

Kech LinkedIn hesabından yaptığı açıklamada, “İnsanın karşısına bazen çok özel fırsatlar çıkıyor. Konuyla ilgili bilgi vereceğim” demesi de dikkat çekti.

Citigroup’tan ilk dijital tohum yatırım

Öte yandan Bloomberg’in verdiği habere göre CitiGroup, tarihinde ilk kez bir dijital varlık şirketine tohum yatırımı yaptı. Şirket, Hong Kong merkezli dijital varlık firması Xalts’ın 6 milyon dolar yatırım topladığı fonlama turuna liderlik etti. Diğer yatırımcılar arasında Polygon kurucularından Sandeep Nailwal ve Facebook ile Spotify gibi şirketlere teknoloji sağlayan Accel şirketi de bulunuyor.

Xalts şirketi dijital varlıklara odaklanan fon ürünleri çıkarmayı ve küresel borsalarda listelenmiş olan borsa yatırım fonlarını (ETF’leri) müşterilerine sunmayı hedefliyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

By admin

Haber Antalya Tente Articles Dizin Makale Kaliteli Backlink Film Dizi Sohbet Odaları Antalya Boya Son Dakika Habe Spor Haber Seo Hzimetleri 7/24haber Free Backlinks Free Shop Yüksek DR Backlink Articles Directory Articles Backlink Dofollow Backlink Dofollow Backlink Platform Footer Backlink Backlink News Haber Aşk Sohbet