ChatGPT’nin popülerliğinin ardından piyasaya sürülen CryptoGPT, kendisini yapay zeka geliştirme amacıyla veri toplama tarafından yönlendirilen bir kriptografik ekosistem olarak adlandırıyor.

Kripto borsası Bitfinex, 8 Mart’ta yayınladığı açıklamasında, “Yapay Zeka (AI) geliştirmeye ve AI veri pazarını merkezsizleştirmeye adanmış Ethereum tabanlı, Katman 2 bir blok zinciri olan CryptoGPT’nin native token’ı GPT’nin” listelendiğini duyurdu.

Bitfinex’in yanı sıra PancakeSwap, Bybit, Gate, Uniswap, MEXC ve Bitget borsalarında listelenen CryptoGPT coin 10 kat artış gösterdi.

Ön satış fiyatı 0.005 dolar olan CryptoGPT listelendikten sonra 0.055 dolara kadar çıktı. Bu haberin yazıldığı saat itibarıyla son 24 saat içinde yüzde 33 artış gösteren GPT, 0.051 dolardan işlem görüyor. Son 24 saatte yaklaşık 38 milyon dolarlık işlem hacmi kaydeden CryptoGPT’nin piyasa değeri de yaklaşık 14,7 milyon dolar oldu.

CryptoGPT (GPT) nedir?

Yapay zekayı daha da geliştirmek için çok önemli olan verilerin artan değerini kabul eden CryptoGPT, müşterilere sıfır bilgi kripto teknolojisini kullanarak ve anonim verilerini paylaşarak kripto para kazanma fırsatı sunmayı amaçlıyor.

Bu sayede imalat, biyoteknoloji, eğitim ve diğer sektörlerde yapay zeka modellerinin oluşturulmasında kullanılmak üzere gerekli veri noktaları elde edilirken kullanıcı anonimliğinin korunması hedefleniyor.

Proje, AI ve ZK (sıfır bilgi) teknolojilerinin her ikisinin de topluluktan büyük ilgi gördüğü bir zamanda piyasaya sürüldü. CryptoGPT, lansman sırasında 2 milyon son kullanıcıya ve 100’den fazla geliştiriciye sahip olacağını iddia ediyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

By admin

Articles Dizin Makale Kaliteli Backlink Film Dizi Sohbet Odaları Antalya Boya Son Dakika Habe Seo Hzimetleri E haber Türk 7/24haber Free Backlinks Free Shop Yüksek DR Backlink Articles Directory Articles Backlink Dofollow Backlink Dofollow Backlink Platform Footer Backlink Backlink News Haber Online haberler Haber Times Gündem Haberleri Dünyadan Haberler News times Haber Son dakika haberler Siyaset Haberleri Moda Haberleri Magazin Haberleri tente Haber Moda Haber Spor Haberleri Sohbet Borsa Haberleri Ats Tente Sohbet Chat Muhabbet mobil Chat Mobil Sohbet Mobil Muhabbet Cinsel Sohbet Geveze Sohbet Güncel Haberler Sohbet Çemberleme Makinaları