Discord, son yılların en hızlı büyüyen iletişim uygulamalarından biri. Özellikle de oyuncular arasında hızla yayılan Platform, ücretsiz ve topluluk odaklı olmasıyla rakiplerine karşı önemli üstünlükler elde etmişti. Hızla kazandığı kitleyi elinde tutmayı başaran Discord zaman zaman yeni özellikler getirerek platformu canlı tutuyor.

Discord iyi bir kullanıcı deneyimi sunsa da mükemmel olmadığı kesin. Kullanıcıların yıllardır beklediği bir özellik, yakın zamanda platforma eklenecek.

Instagram kullanıcıları müjde! Artık profil fotoğrafını büyütmek mümkün

Discord sesli sohbetlere yazışma özelliği getiriyor

Herhangi bir sunucuya girdiğinizde ses kanallarıyla birlikte onları destekleyen metin kanallarının olduğunu görebilirsiniz. Discord’a ses kanalı ve metin kanalı ayrımı ilk geldiğinde geliştiriciler bazen bazı şeylerin sohbete yazılması gerektiğini düşünememiş. Bu yüzden Discord’daki hemen hemen her sunucuda ses kanalını desteklemek bir de metin kanalı açılıyor. Discord yetkililerinin nihayet bu durumu düzeltecek güncellemesi, 29 Haziran’da herkese açılmış olacak.

Özellik şimdiden bazı sunucularda kullanılabiliyor. Eğer ‘Topluluk’ olarak ayarlanmamış bir sunucudaysanız ses kanallarında metin kısmını da görebiliyor olabilirsiniz. Eğer bir topluluk yöneticisiyeniz, sunucu ayarlarını kontrol ederek özelliğin kullanılabilir olup olmadığını görebilirsiniz. Er ya da geç Discord, bu özelliği tüm sunuculara ekleme imkanı sağlayacak.

Discord’un uzun zamandır beklenen özellikleri getirmeye başlaması bizi mutlu etti. Platform sürekli farklı şeyler denerken, uzun süredir olan temel özelliklerdeki eksikleri gidermiyordu. Nihayet ses kanallarındaki bu sorunun aşılmasının daha iyi bir deneyim sunacağına eminiz. Eğer sunucunuzda bu özelliği istemezseniz devre dışı bırakabilirsiniz.

Sizce bu özellik faydalı olacak mı?

Shiftdelete / Gamegar

By admin

Haber Antalya Tente Articles Dizin Makale Kaliteli Backlink Film Dizi Sohbet Odaları Antalya Boya Son Dakika Habe Spor Haber Seo Hzimetleri 7/24haber Free Backlinks Free Shop Yüksek DR Backlink Articles Directory Articles Backlink Dofollow Backlink Dofollow Backlink Platform Footer Backlink Backlink News Haber Aşk Sohbet