Eski ABD Başkanı Donald Trump’ın görevden ayrıldıktan sonra başı dertten kurtulmadı.

Joe Biden’a görevi devretmeden önce yaşanan Kongre baskını ile başlayan soruşturma ve yargılama süreci devam ediyor.

Dolandırıcılık davası açıldı

Bu kapsamda Trump, üç çocuğu ve Trump Organization şirketi hakkında, geniş çaplı bir dolandırıcılık iddiasıyla, New York Eyalet Başsavcılığı tarafından dava açıldı.

AA’nın haberine göre New York Başsavcılığının internet sayfasında yer alan açıklamada, ifadesi yer aldı.

Açıklama metninde, Donald Trump’ın çocukları Donald Trump Jr, Ivanka Trump, Eric Trump’ın, Trump Organization’daki üst düzey yöneticilerin yardımıyla bankaları kredi vermeye teşvik etmek için kuruluşun net değerini milyarlarca dolar şişirdiği ileri sürüldü.

“Bay Trump ve Trump Örgütü”

Başsavcı James, konuyla ilgili yaptığı basın toplantısında, “Bay Trump ve Trump Örgütü tarafından kendi mali çıkarları için kullanılan sahtekarlık ve aldatma modeli şaşırtıcı.” diye konuştu.

Dava, Trump ve üç çocuğunun New York’taki herhangi bir ticari kuruluşta çalışmasını veya yönetici olarak yer almasını kalıcı olarak engellemeyi, Trump Organization şirketinin eyalet sınırları içinde gayrimenkul alımını yasaklamayı ve “sahtekarlıkla” elde edildiği öne sürülen yaklaşık 250 milyon doların davalılardan tazmin edilmesini amaçlıyor.

James, 3 yılı aşkın süredir dosya üzerinde çalışıyordu

New York Başsavcısı Letitia James, Trump Organization isimli şirkete ait gökdelenler ve golf sahaları gibi varlıkların değerinin 2011-2021 arasını kapsayan finansal tablolara yanlış yansıtılarak vergi kaçırıldığını iddia ettiği 3 yıldan fazla süren soruşturma kapsamında, Trump ve çocuklarını ifade vermeye çağırmıştı.

Uzun bir sürecin ardından, New York Eyalet Temyiz Mahkemesi soruşturmayla ilgili Trump’ın mahkemeye gelerek ifade vermesi gerektiği kararını onaylamıştı.

Konuşmama hakkını kullanmıştı

Trump, 10 Ağustos’ta, varlıklarının değerleriyle ilgili açılan soruşturma kapsamında ifade vermek için gittiği New York Başsavcılığında anayasaya dayanarak konuşmama hakkını kullanmak istediğini söylemişti.

Trump’ın avukatı Alina Habba da suçlamaları “haksız” olarak nitelendirerek, “Başsavcılığın yasal yetkisini aştığını” ifade etmişti.

James’in sivil soruşturması, Manhattan’ın Bölge Savcısı Alvin Bragg tarafından Trump Organization’a karşı yürütülen cezai vergi dolandırıcılığı soruşturmasından ayrı olarak yürütülüyor.

By admin

Sohbet Sohbet Sohbet com Sohbetci Canlı Sohbet Dünyadan Haberler Makale Dizini Borsa Haberleri Makaleler Backlink Son dakika haberleri Muhabbet Çevrimiçi haberler Mobil Muhabbet Gündem Haberleri Moda Haber Makaleler Dizin Makalesi Mobil Sohbet mobil Sohbet Dofollow Backlink Dofollow Backlink Platformu Ücretsiz Mağaza Haber Times E haber Türk Ücretsiz Geri Bağlantılar 7/24haber Footer Backlink Backlink Yüksek DR Backlink News Times Haber Film Dizisi Spor Haberleri Kaliteli Backlink Haber Son Dakika Haber Seo Hızları Sohbet Odaları Sohbet Antalya Boya Haber Haber Moda Haberleri Siyaset Haberleri Magazin Haberleri Ats Tente tente Cinsel Sohbet Geveze Sohbet Sohbet Eski Mynet Sohbet Güncel Haberler Çemberleme Makinaları