Elon Musk, sahibi olduğu Tesla’nın en büyük fabrikasının olduğu ve firmanın en büyük ikinci pazarı konumundaki Çin’e bir ziyarette bulunacak. Haber ajansı Reuters’ın konu hakkında bilgi sahibi iki kişiye dayandırdığı haberine göre; Musk koronavirüs pandemisinden bu yana da ilk kez Çin’i ziyaret etmiş olacak.

Tesla, SpaceX ve Twitter CEO’sunun başbakan Li Qiang ile de görüşmelerde bulunacağı, ayrıca Musk’ın ekibinin de ziyaretin tarihi konusunda hazırlıklara başladığı ifade edildi.

Konuyla ilgili Çin İletişim Ofisi ya da Tesla’dan henüz bir açıklama yapılmadı.

Teknoloji şirketleriyle ara düzeltiliyor mu?

Pekin yönetiminin özellikle son dönemde teknoloji şirketlerine yönelik sıcak tavrı dikkat çekiyor. Son olarak Alibaba kurucusu ve yaklaşık 1,5 yıldır Çin’den uzak kalan Jack Ma da, Pekin’e geri dönmüştü. Hatırlanacağı üzere Çin hükumeti 2020’nin sonlarında Ma’nın hem Hong Kong hem de Şangay borsalarında listelenen teknoloji şirketi Ant Group’a karşı büyük bir baskı ve yıldırma politikası uygulamıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

By admin

Sohbet News Time Yeni Sohbet Sosyal Haber Sohbet com Son Dakika Haber Güncel Son Dakika Dünyadan Haberler Makale Dizin Borsa Haberleri Articles Backlink Son dakika haberleri Muhabbet Cripto Haberler Online haberler Mobil Muhabbet Gündem Haberleri Moda Haber Articles Articles directory Mobil Sohbet mobil chat Dofollow Backlink Dofollow Backlink Platformu Backlink Shop Haber Times E haber Türk Free Backlink 7/24haber Footer Backlink Yüksek DR Backlink News Times Haber Film Dizi Kaliteli Backlink Haber Seo Hizmetleri Sohbet Odaları chat sohbet net Antalya Boya Haberler Moda Haberleri Siyaset Haberleri Magazin Haberleri Ats Tente Antalya tente Cinsel Sohbet Geveze Sohbet sohbet siteleri Güncel Haberler Finans Haberleri Kadın Moda Son dakika haberleri Düşen Domainler Mynet Sohbet Eski Mynet Sohbet Odaları Online Güncel Haberler eski chat siteleri Gabile Sohbet Sohbet Sitesi Cinsel Sohbet