2018’de 20 dolar, 2021’de ise 15 dolar seviyelerine kadar çıkan ve bugün yalnızca 0.87 dolardan işlem gören EOS’ta sular durulmuyor.

EOS Vakfı CEO’su Yves La Rose, EOS’un geliştirici şirketi Block.One’ın verdiği milyar dolarlık taahhüdü hatırlattı ve yatırımcıları Block.One’a karşı dava açmaya çağırdı.

Yves La Rose, yayımladığı açık mektupta, Block.One’ın EOS’un token satışı sırasında ve sonrasında önemli miktarda yatırım sözü verdiğini ifade etti. Vakıf CEO’su, “Block.One, 2018 yılının ocak ayında EOSIO’yu tanıtmak ve geliştirmek üzere geliştiricilere ve girişimcilere ICO gelirlerinden 1 milyar dolar ayıracağına söz vermişti. Şu ana kadar Block.One, EOS ağının geliştirme çabalarına minimum düzeyde destek sağlamıştır. Block.One, ICO sırasında ve sonrasında verdiği sözleri yerine getirmemiştir.” dedi.

“Zaman geçtikçe Block.One’ın EOS ağı için vadettiği gibi 1 milyar dolarlık yatırım yapmaya niyeti olmadığı ortaya çıkmıştır.” ifadelerini kullanan Yves La Rose, EOS yatırımcılarının token’larını satın alırlarken Block.One’ın vaatlerine güvendiklerini vurguladı.

Mektupta, yerine getirilmeyen sözlerin sonucu olarak EOS’un gelişiminin büyük ölçüde engellendiği savunuldu. Buradan hareketle, özellikle blok üreticileri olmak üzere token sahiplerinin şirkete karşı dava açmayı düşünmeleri gerektiği belirtildi.

EOS, 2017 yılında büyük vaatlerle piyasaya sürülmüştü. Sonrasında gelen 6 yıl EOS için oldukça çalkantılı geçti. EOS’un kurucu ortaklarından Dan Larimer, 2021’in başında istifa edip projeden ayrılırken büyük beklentilerle ortaya konulan bazı projeler de rafa kaldırıldı. Örneğin EOS tabanlı bir sosyal ağ olarak düşünülen ve bu doğrultuda faaliyete geçirilen Voice, üzerindeki büyük ilgiyi kaybettikten sonra NFT platformuna dönüştürüldü.

EOS, 2017 ve 2018 yılları arasında bir yıl süren ICO’su sırasında 4.1 milyar dolar para toplamıştı. Daha sonra ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), bu token satışının kayıt dışı olduğu gerekçesiyle 24 milyon dolar ceza kesmişti.

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!

By admin

Sohbet News Time Yeni Sohbet Sosyal Haber Sohbet com Son Dakika Haber Güncel Son Dakika Dünyadan Haberler Makale Dizin Borsa Haberleri Articles Backlink Son dakika haberleri Muhabbet Cripto Haberler Online haberler Mobil Muhabbet Gündem Haberleri Moda Haber Articles Articles directory Mobil Sohbet mobil chat Dofollow Backlink Dofollow Backlink Platformu Backlink Shop Haber Times E haber Türk Free Backlink 7/24haber Footer Backlink Yüksek DR Backlink News Times Haber Film Dizi Kaliteli Backlink Haber Seo Hizmetleri Sohbet Odaları Antalya Boya Haberler Moda Haberleri Siyaset Haberleri Magazin Haberleri chat sohbet net Ats Tente Antalya tente Cinsel Sohbet Geveze Sohbet sohbet siteleri Güncel Haberler Finans Haberleri Kadın Moda Son dakika haberleri Düşen Domainler Mynet Sohbet Eski Mynet Sohbet Odaları Online Güncel Haberler Dini Sohbet eski chat siteleri Gabile Sohbet Sohbet Sitesi Cinsel Sohbet