Fed başkanı Jerome Powell’ın salı ve çarşamba günleri Senato komiteleri önündeki konuşmalarında “İnovasyonu engellemek istemiyoruz ama regülasyonlar gelmeli” dediği kripto paralar konusunda kurumdan flaş bir karar çıktı.

Washington’da Peterson Enstitüsünde bir konuşma yapan Fed’in denetimlerden sorumlu başkan yardımcısı Michael Barr, kripto para departmanı kuracaklarını açıkladı.

“Dengeli regülasyon gerekli”

Bu tür varlıkların, yeni dünyada bir dönüşüm yaratabileceğini belirten Barr, bu dönüşümün regülasyonlar olmadan yaşanamayacağını söyledi ve şu ifadeleri kullandı:

“Yeni kuracağımız departman uzmanlardan oluşacak. İnovasyonlar, yenilikler takip edilecek ve sektördeki gelişmelerin gözden kaçmaması sağlanacak. İnovasyon her zaman hızlıdır. Ancak tüketicilerin bunu anlaması zaman alır. Burada para da kazanabileceğiniz gibi kaybedebilirsiniz de… Regülasyonlarda bir denge oluşturulmalı. Süreç bilinçli yönetilmeli. Sert regülasyonlar inovasyona, gelişmeye engel vurabilir”

“Fed regüle etmeden sabit coin’ler tehlikeli…”

Kripto paralar konusunda en önemli başlıklardan birinin sabit coin’ler olduğunu dile getiren Barr, şöyle konuştu:

“Dolaşımdaki sabit coin’leri destekleyen birçok varlık likit değil. Nakde ihtiyaç olduğunda onları likide çevirmek kolay olmaz. Fed tarafından regüle edilmediği sürece sabit coin’ler haneleri, işleri ve daha geniş ölçekte ekonomiyi riske atar”

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

By admin

Articles Dizin Makale Kaliteli Backlink Film Dizi Sohbet Odaları Antalya Boya Son Dakika Habe Seo Hzimetleri E haber Türk 7/24haber Free Backlinks Free Shop Yüksek DR Backlink Articles Directory Articles Backlink Dofollow Backlink Dofollow Backlink Platform Footer Backlink Backlink News Haber Online haberler Haber Times Gündem Haberleri Dünyadan Haberler News times Haber Son dakika haberler Siyaset Haberleri Moda Haberleri Magazin Haberleri tente Haber Moda Haber Spor Haberleri Sohbet Borsa Haberleri Ats Tente Sohbet Chat Muhabbet mobil Chat Mobil Sohbet Mobil Muhabbet Cinsel Sohbet Geveze Sohbet Güncel Haberler Sohbet Çemberleme Makinaları