ABD Merkez Bankası’nın (Fed) en üst düzey düzenleyici yetkilisine göre, kripto para teknolojisinin finansal sistem üzerinde hala “olası devrimsel” etkileri var. Ancak bunları gerçekleştirmek için “bariyer” ihtiyacı da söz konusu.

Fed’in Denetimden Sorumlu Başkan Yardımcısı Michael Barr, son dönemde kripto piyasasında yaşanan dalgalanmaların sektörün geleneksel bankalar için hâlâ bir risk oluşturduğunu ancak yetkililerin ihtiyatlı olmayı tavsiye etmesi nedeniyle etkinin sınırlı kaldığını gösterdiğini söyledi.

Son aylarda, Fed ve diğer ABD’li banka düzenleyicileri, finansal kurumların kripto para sektöründe dikkatli bir şekilde ilerlemelerini sağlamak için bir dizi önlem aldı. Bu önlemler arasında; finans kuruluşlarının kripto paralarla ilgili tüm faaliyetlerini ilerlemeden önce düzenleyicilere bildirmelerini zorunlu kılmak ve işletmeleri kripto para mevduatlarının oldukça değişken olabileceği konusunda uyarmak yer alıyor.

Barr, kripto para odaklı banka Silvergate’in büyük zararlar nedeniyle iflas edeceğini duyurmasından bir gün sonra yaptığı açıklamalarda, bilançolarının büyük bir kısmı bu tür mevduatlarla desteklenen bankalar için “likidite endişelerinin özellikle şiddetli olduğunu” söyledi.

“Kripto paraların fayda sağlaması için bariyerlere ihtiyaç var”

Fed’in önemli ismi, bankaların kriptoda hiçbir rolü olmadığını beyan etmekten kaçındı. Bunun yerine yetkililerin, şirketlerin halkı riske atmadan bu alanda neler yapabileceğini belirlemekle meşgul olduğunu belirtti. Kriptonun arkasındaki teknolojinin finansal piyasaları ve ödeme sistemlerini daha verimli ve uygun fiyatlı hale getirebileceğini kaydetti.

Barr, “Amacımız, tüketicilere ve finansal sisteme daha geniş çapta fayda sağlayabilecek yeniliklere yer açarken bariyerler oluşturmaktır.” dedi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

By admin

Sohbet Sohbet Sohbet com Sohbetci Canlı Sohbet Dünyadan Haberler Makale Dizini Borsa Haberleri Makaleler Backlink Son dakika haberleri Muhabbet Çevrimiçi haberler Mobil Muhabbet Gündem Haberleri Moda Haber Makaleler Dizin Makalesi Mobil Sohbet mobil Sohbet Dofollow Backlink Dofollow Backlink Platformu Ücretsiz Mağaza Haber Times E haber Türk Ücretsiz Geri Bağlantılar 7/24haber Footer Backlink Backlink Yüksek DR Backlink News Times Haber Film Dizisi Spor Haberleri Kaliteli Backlink Haber Son Dakika Haber Seo Hızları Sohbet Odaları Sohbet Antalya Boya Haber Haber Moda Haberleri Siyaset Haberleri Magazin Haberleri Ats Tente tente Cinsel Sohbet Geveze Sohbet Sohbet Eski Mynet Sohbet Güncel Haberler Çemberleme Makinaları