Google ve Coinbase şirketleri, belli bir gruptaki seçkin müşterilerin 2023 yılının başından itibaren kripto para kullanarak bulut hizmetleri için ödeme yapmalarını sağlayacak stratejik bir ortaklık plânlarını açıkladılar.

Anlaşma çerçevesinde Coinbase blok zinciri verilerini saklamak için Google Cloud’dan hizmet alacak. Borsa aynı zamanda küresel genişlemesini artırmak için de fiberoptik ağ kullanacak.

İlk etapta kripto para ödemeleri, Web3 alanında çalışan şirketler için geçerli olacak. Google, kurumsal firma müşterilerinin saklama ve raporlama ihtiyaçları için Coinbase Prime’ı kullanacak. Hatırlanacağı üzere Ağustos ayında Bitcoin’e yatırım hizmetini açıklayan BlackRock şirketi de Coinbase Prime’ı kullanacağını duyurmuştu.

Anlaşmayla ilgili konuşan Google Cloud CEO’su Thomas Kurian, amaçlarının müşterilerinin her hizmetlerinden sorunsuz şekilde yararlanmak olduğunu belirtti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

By admin

Haber Antalya Tente Articles Dizin Makale Kaliteli Backlink Film Dizi Sohbet Odaları Antalya Boya Son Dakika Habe Spor Haber Seo Hzimetleri 7/24haber Free Backlinks Free Shop Yüksek DR Backlink Articles Directory Articles Backlink Dofollow Backlink Dofollow Backlink Platform Footer Backlink Backlink News Haber Aşk Sohbet