CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin’in ‘HDP’ye bakanlık verilebilir’ sözleri üzerine başlayan tartışma devam ediyor.

Tekin’e geçtiğimiz gün sözlerinden ötürü ittifak ortağı İyi Parti cephesinden peş peşe tepkiler gelmişti.

‘HDP’ye bakanlık verilebilir’ sözleri Millet İttifakı’nı karıştırdı

Son olarak partisinin il başkanlarıyla görüşen Meral Akşener’in, “HDP’nin olduğu masada biz olmayız. Bizim olduğumuz masada da HDP olmaz. Bu hassasiyetimiz devam edecek. Parti yetkilileri konuyla ilgili, parti hassasiyetleriyle ilgili gerekli açıklamalar yaptı.” dediği öğrenilmişti.

Akşener’in açıklamasının yankıları sürerken İyi Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu da konuya ilişkin konuştu.

“HDP bizim olduğumuz yerde olamaz”

Habertürk ekranlarında Fatih Altaylı’nın sunumuyla yayınlanan Teke Tek programına konuk olan Ağıralioğlu, Altaylı’nın “HDP, 6’lı masada olursa masadan kalkar mısınız?” sorusuna yanıt verdi.

Net konuşan Ağıralioğlu, “Bizim olduğumuz yerde olamaz. Genel başkanımız da söyledi ben de tekrarlayayım, bizim olduğumuz yerde bu şartlarda bu dille, memleket yönetiminde meşru bir zemin bulamaz.” dedi.

By admin

Haber Antalya Tente Articles Dizin Makale Kaliteli Backlink Film Dizi Sohbet Odaları Antalya Boya Son Dakika Habe Spor Haber Seo Hzimetleri 7/24haber Free Backlinks Free Shop Yüksek DR Backlink Articles Directory Articles Backlink Dofollow Backlink Dofollow Backlink Platform Footer Backlink Backlink News Haber Aşk Sohbet