Birçok kripto para borsasının çalıştığı bankalardan olan ve geçtiğimiz hafta iflas ederek el konulan Signature Bank’in iflastan önce soruşturma altına alındığı belirtildi. ABD medyasından Bloomberg’in haberine göre; Adalet Bakanlığı ve SEC bankayı kısa süre önce soruşturma altına almışlardı.

Bakanlığın yaptığı soruşturmanın, bankanın gerekli para aklama önlemlerini alıp almadığıyla ilgili olduğu belirtilirken, SEC soruşturmasının detaylarının ise bilinmediği yazıldı.

Soruşturmaların tam olarak ne zaman başladığı bilinmiyor. Ayrıca New York eyaleti regülatörünün de bankayı kapatma yönündeki son kararı üzerinde bu soruşturmaların bir etkisinin olup olmadığının da yine bilinmediği kaydedildi.

Verilen bilgilerde Signature Bank yönetici ve çalışanlarının, soruşturmayla alakalı olarak şu ana kadar bireysel bir suçlamaya da maruz kalmadıkları ifade edildi.

Toplu dava da açıldı

Signature Bank yatırımcıları dün banka ve yöneticilerine karşı toplu dava da açtılar. Davanın sebebinin ise, banka yöneticilerinin iflastan hemen 3 gün önce yatırımcılara, bankanın finansal durumunun iyi olduğunu söylemeleri olduğu belirtildi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

By admin

Articles Dizin Makale Kaliteli Backlink Film Dizi Sohbet Odaları Antalya Boya Son Dakika Habe Seo Hzimetleri E haber Türk 7/24haber Free Backlinks Free Shop Yüksek DR Backlink Articles Directory Articles Backlink Dofollow Backlink Dofollow Backlink Platform Footer Backlink Backlink News Haber Online haberler Haber Times Gündem Haberleri Dünyadan Haberler News times Haber Son dakika haberler Siyaset Haberleri Moda Haberleri Magazin Haberleri tente Haber Moda Haber Spor Haberleri Sohbet Borsa Haberleri Ats Tente Sohbet Chat Muhabbet mobil Chat Mobil Sohbet Mobil Muhabbet Cinsel Sohbet Geveze Sohbet Güncel Haberler Sohbet Çemberleme Makinaları