Kripto paralar konusunda küresel bir merkez olmak isteyen ancak sert yasaklarıyla da bilinen İngiltere’de, parlamentonun alt kanadı konumundaki Temsilciler Meclisi’ne bağlı olan Hazine Komitesi çok tartışılacak bir rapor yayımladı.

“Kumar gibi regüle edilmeli”

Raporda Bitcoin ve Ether gibi kripto paraların yatırımcılar açısından oluşturduğu büyük riskler sebebiyle kumar şeklinde görülmesi ve bu statüde regüle edilmesi gerektiği ifade edildi:

“Bitcoin ve Ether başta olmak üzere kripto paraların altında somut bir değer yatmamaktadır. Volatil fiyatlar, bu tür varlıklara yatırılan tüm paranın kaybolmasına neden olabilir. Arkasında koruyucu bir varlık bulunmayan bu paralar regüle edilirse, yatırımcılar da daha güvenli bir bölgede olacaklarını düşüneceklerdir. Biz Hazine Komitesi olarak, bu tarz varlıkların bir an önce regüle edilmeye başlanmasını ve kumar statüsünde yer almasını öneriyoruz”

Muhafazakar Parti milletvekili olmasının yanı sıra Hazine Komitesi’ne başkanlık da yapan Harriett Baldwin de, 2022 yılındaki iflas ve çöküşlerin kripto paraların ne kadar tehlikeli olduğunu gösterdiğini belirtti.

CryptoUK’den tepki: Yanlış yönlendirici ifadeler…

İngiltere’de birçok politikacı ve piyasa katılımcısıyla birlikte çalışan, kararların alınmasında etkin olan ve regülasyon kuralları geliştiren bir oluşum konumundaki CryptoUK ise bu rapora tepkisiz kalmadı.

Yapılan açıklamada, raporun yanlış yönlendirici ve doğru olmayan ifadeler içerdiği ve yazılanlardan ötürü hayal kırıklığı yaşandığı kaydedildi.

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!

By admin

Sohbet News Time Yeni Sohbet Sosyal Haber Sohbet com Son Dakika Haber Güncel Son Dakika Dünyadan Haberler Makale Dizin Borsa Haberleri Articles Backlink Son dakika haberleri Muhabbet Cripto Haberler Online haberler Mobil Muhabbet Gündem Haberleri Moda Haber Articles Articles directory Mobil Sohbet mobil chat Dofollow Backlink Dofollow Backlink Platformu Backlink Shop Haber Times E haber Türk Free Backlink 7/24haber Footer Backlink Yüksek DR Backlink News Times Haber Film Dizi Kaliteli Backlink Haber Seo Hizmetleri Sohbet Odaları Antalya Boya Haberler Moda Haberleri Siyaset Haberleri Magazin Haberleri chat sohbet net Ats Tente Antalya tente Cinsel Sohbet Geveze Sohbet sohbet siteleri Güncel Haberler Finans Haberleri Kadın Moda Son dakika haberleri Düşen Domainler Mynet Sohbet Eski Mynet Sohbet Odaları Online Güncel Haberler Dini Sohbet eski chat siteleri Gabile Sohbet Sohbet Sitesi Cinsel Sohbet