Kripto paralar konusunda sert regülasyonlara sahip olan hatta metro ve otobüs duraklarındaki reklamların bile yasaklandığı İngiltere’de, Finansal Davranış Otoritesi başkan ve yöneticisinden yatırımcıları korkutacak açıklamalar geldi.

“Birçok şirket ülkeyi terk etti bile…”

Yıllık değerlendirme toplantısında konuşan başkan Nikhil Rathi, regülasyon kurallarını sertleştireceklerini ve aynı zamanda da yatırımcıları korumaya devam edeceklerini belirttirken, FCA’de piyasalardan sorumlu yönetici Sarah Pritchard ise yatırımcıların varlıklarını kaybedebileceği uyarısında bulundu:

“Mevcut kripto para politikaları kara para aklamayı önleme amaçlı olarak yapıldı. Ancak bu sert kurallarla birlikte birçok kripto para şirketi de, uyumluluk kurallarını karşılayamadı ve ülkeyi terk etmek zorunda kaldı. 56 adet kayıtlı kripto para şirketi bulunurken, 246 firma ise gerekli kayıtları hala yaptırmış değil. İnsanlar bu sektöre yatırım yaparlarken dikkatli olmalılar. Tüm paralarını kaybedebilirler”

“Sabit coin’lerin ödemelerde kullanılması için yasa çalışması var”

Kripto paraların 3 konuda inceleneceğini belirten Pritchard, bunlardan birinin de sabit coin’lerin ödemelerde kullanılabilmesi olduğunu söyledi ve şu ifadeleri kullandı:

“Birincisi, bu varlıklar yüksek risk barındıran yatırım araçlarıdır. İnsanlar paralarını kaybetmenin ne demek olduğunu henüz anlamış değiller. İkincisi ise ödemeler konusu… FCA olarak hem Hazine Bakanlığı hem de merkez bankasıyla iletişim halindeyiz. Sabit coin’lerin ödeme olarak kullanılmesi için kanun hazırlıkları var. Üçüncüsü ise blok zinciri teknolojisinin piyasa inovasyonuna katkılarıdır. Bu konuda şirketlerin yenilikçi ürünler çıkarabilmesi için rehberlik sağlayacağız”

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

By admin

Haber Antalya Tente Articles Dizin Makale Kaliteli Backlink Film Dizi Sohbet Odaları Antalya Boya Son Dakika Habe Spor Haber Seo Hzimetleri 7/24haber Free Backlinks Free Shop Yüksek DR Backlink Articles Directory Articles Backlink Dofollow Backlink Dofollow Backlink Platform Footer Backlink Backlink News Haber Aşk Sohbet