Çalımbay, “Üç senedir Avrupa’ya gidiyoruz, çok güçlü takımlarla oynadık. Yine bu güçlü takımlardan birisi. Son üç maçlarına baktığınız zaman ligde 4-0,6-0, 7-0 gibi net galibiyetler alan bir takım. Her tarafı tehlikeli bir takım. Onun için bizim her şeyden önce çok iyi bir şekilde konsantre olmamız gerekiyor, her şeyin çok iyi olması gerekiyor. Bu gruptan çıkacağımıza inanıyorum. Bu grubun bence iki takımı, biz ve Slavia Prag grupta çekişir. Ama diğer takımları kesinlikle küçümsemiyoruz. Çünkü onlarda kendi ülkelerinin şampiyon takımları. Onun için bizim burada yapacağımız sahamızda oynayacağımız maçları iyi bir şekilde bitirmemiz gerekiyor” dedi.

“Tek düşüncemiz puan ve puanlar almak”
Maça puan yada puanlar almak için çıkacaklarını söyleyen Çalımbay, “Slavia Prag maçı üç ihtimalli bir maç olabilir. Tek düşüncemiz burada sahamızda puan ve puanlar almak. Ondan sonra burada oynayacağımız iki maçımızı da çok iyi bir şekilde bitirdiğimizde bu gruptan çıkacağımıza inanıyorum. Ligde gerçekten son maçlarımızda çok iyi oynadık, çok pozisyonlar yakaladık ama maalesef değerlendiremedik. Takımımızda bir düzelme var ve yeni gelen arkadaşlarımızın uyum süreci yavaş yavaş iyiye doğru gidiyor. Kondisyon olarak hazır olmayan arkadaşlarımızda oynadıkça daha iyi duruma geliyorlar. Onun için bu gruptan çıkacak kapasitede bir takımız ve bunu da yapacağız, bütün düşüncemiz de bu” ifadelerini kullandı.

“Kapanık oynayan bir takım istemiyorum”
Bir gazetecinin “Yarın nasıl bir futbol tarzı oynattıracaksınız?” şeklindeki sorusuna Çalımbay şu yanıtı verdi;
“Kapanık oynayan bir takım istemiyorum. Taraftarımızda gelirse bir avantajımız var ve tek amacımız buradan galibiyetle ayrılmak. Antrenörlük yaşantımda ve futbolculuk hayatımda kapanık futbolu veya geriye çekilip puan almayı hiç düşünmedim. Yeni transferlerimiz yavaş yavaş iyi duruma geliyorlar ve onlardan da faydalanacağız. Buradan alacağımız 3 puan bizi çok iyi yerlere getirir. Onun için ligden burayı karıştırmak doğru değil. Ligde de çok güzel pozisyonlara giriyoruz ama değerlendiremiyorduk. İnşallah 2-3 hafta içerisinde de tamamen iyi bir duruma geleceğiz. Güçlü ve iyi bir takımız, inşallah iyi bir şeyler yapacağız.”

“Üst üste maçlar oynuyoruz”
Çalımbay, futbolcu Erdoğan Yeşilyurt’un sakatlığının bulunduğunu belirterek, savunma oyuncusu Murat Paluli’nin durumunun da maç saatinde belli olacağını söyledi. Çalımbay, “Hem ligi hem Avrupa’yı bir arada götürüyoruz. Üst üste maçlar oynuyoruz ve oyuncularımız yoruluyor. O yüzden ligde fikstür belirlerken bunların düşünülmesi lazım. Maç günü ve maç saati belirlenirken bu hususlara dikkat edilmesi gerekiyor” dedi.

“Taraftar futbolcuları yuhalamasın”
Taraftarı stadyuma davet eden Çalımbay, “Geldiğim günden beri söylüyorum, bir başarı yakalayacaksak taraftarın desteğiyle yakalayacağız. Taraftarlardan bir ricam var. Son maçlarda oynayan oyuncularımızı yuhalamaktan vazgeçmeleri gerekiyor. Hiçbir oyuncu sahaya kötü oynamak için çıkmaz, elinden gelen her şeyi yapmaya çalışıyorlar. Maçın içerisinde siz eğer onları yuhalarsanız, daha da güvensiz hale gelir. Ne olursa olsun 90 dakika taraftarlar takımlarına sahip çıkması lazım. Yarın oynayacağımız maç sadece bizi ilgilendirmiyor. Türkiye’yi de ilgilendiriyor. Puan açısından, her açıdan. Bu yüzden herkesin destek vermesi gerekiyor. Bizim taraftarımızın sayısının düşmesi kente yakışmıyor” diye konuştu.

Charisis, “Rakibimizin iyi bir takım olduğunu biliyoruz. Belki de grubun en iyi takımı olduğunu söyleyebiliriz ama aynı zamanda bizde çok iyi bir takımız. Kendi evimizde oynuyoruz, kendi evimizde her zaman 3 puan almak için oynarız” dedi.

“Biraz daha süreye ihtiyacım var”
Bir basın mensubunun “Charisis adaptasyon sürecini tamamladı mı?” şeklindeki sorusuna Charisis, “Şu an adaptasyon sürecindeyim, biraz daha süreye ihtiyacım olduğunu düşünüyorum. Çünkü Türkiye Ligi’nde futbol farklı, daha çok fiziğe dayalı. Benim yeni adapte olduğum bir futbol tarzı. Seviye çok yüksek bu ligde. Biraz daha süreye ihtiyacım var. Ama yakın zamanda yüzde yüz performansıma da ulaşacağımdan eminim. Hocalarımız, arkadaşlarım adaptasyon süresinde bana çok yardımcı oluyorlar. Bende elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum ki en iyi seviyeye ulaşacağım. Sivas şehri çok güzel bir şehir, insanlar bana çok iyi davrandı. Kulüp olarak bakarsak herkes çok profesyonel çalışıyor. Başarılı olmamız için kulüp bize gereken her şeyi sunuyor” yanıtını verdi.

By admin

Haber Antalya Tente Articles Dizin Makale Kaliteli Backlink Film Dizi Sohbet Odaları Antalya Boya Son Dakika Habe Spor Haber Seo Hzimetleri 7/24haber Free Backlinks Free Shop Yüksek DR Backlink Articles Directory Articles Backlink Dofollow Backlink Dofollow Backlink Platform Footer Backlink Backlink News Haber Aşk Sohbet