Kasım ayında yaşanan FTX iflası merkezi borsalara olan güveni azaltırken, son aylarda fiyatların durağan şekilde hareket etmesi de işlem hacimlerini tarihi seviyelere kadar indirdi. Ancak merkeziyetsiz borsalarda ise tam tersi bir durumun söz konusu olması dikkat çekiyor.

The Block’un araştırmasına göre, merkezi borsaların işlem hacimlerinin 7 günlük hareketli ortalaması bu hafta yılın en düşük seviyesine inerken, DEX’ler olarak bilinen merkeziyetsiz borsalarda ise rakam, nisan ayı seviyelerinde yer alıyor. The Block’un, DEX’lerin CEX’lere oranla hacimlerini incelediği grafik %20 ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Meme coin’lerde yavaş mı kaldılar?

Uzmanlar bu dönemde özellikle DEX’lerin öne çıkma sebebi olarak, merkezi borsaların PEPE, WOJAK ve ORDI gibi meme coin’leri listelemede yavaş kalmasını gösteriyor. Nisan ayında oluşan büyük ilgi merkezi borsaların dikkatini çekmemişti. Binance, PEPE’yi kısa süre önce listelerken diğer coin’lerde ise harekete geçmedi. Coinbase de yine hiçbir meme coin’i listelemeyerek bu çılgınlığa uzak durdu.

İşte bu sessizlik, trader’ların merkeziyetsiz borsalara akın etmesini sağladı. Özellikle 5 Mayıs günü Ethereum tabanlı DEX’lerde sadece PEPE hacmi 600 milyon doları aşmayı başardı.

Öte yandan Binance ve Coinbase’in sessiz kaldıkları bu dönemin ardından Huobi, Gateio, OKX ve Kucoin gibi büyük diğer borsalar bu meme token’ların çoğunu, geç de olsa listelediler.

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!

By admin

Sohbet News Time Yeni Sohbet Sosyal Haber Sohbet com Son Dakika Haber Güncel Son Dakika Dünyadan Haberler Makale Dizin Borsa Haberleri Articles Backlink Son dakika haberleri Muhabbet Cripto Haberler Online haberler Mobil Muhabbet Gündem Haberleri Moda Haber Articles Articles directory Mobil Sohbet mobil chat Dofollow Backlink Dofollow Backlink Platformu Backlink Shop Haber Times E haber Türk Free Backlink 7/24haber Footer Backlink Yüksek DR Backlink News Times Haber Film Dizi Kaliteli Backlink Haber Seo Hizmetleri Sohbet Odaları Antalya Boya Haberler Moda Haberleri Siyaset Haberleri Magazin Haberleri chat sohbet net Ats Tente Antalya tente Cinsel Sohbet Geveze Sohbet sohbet siteleri Güncel Haberler Finans Haberleri Kadın Moda Son dakika haberleri Düşen Domainler Mynet Sohbet Eski Mynet Sohbet Odaları Online Güncel Haberler Dini Sohbet eski chat siteleri Gabile Sohbet Sohbet Sitesi Cinsel Sohbet