Küresel para piyasaları fonlarına yapılan yatırımlar, üst üste 5. haftada da pozitif bir görünüm sergiledi. Dünya genelinde çeşitli varlık sınıflarına yatırım yapılmasını sağlayan bu fonlara olan giriş, 24 Mayıs günü biten hafta itibarıyla 17.67 milyar dolar oldu.

Reuters’ın finansal veri sağlayıcısı şirket Refinitiv Lipper’dan aldığı rakamlara göre bu rakam son 3 haftada fonlara giren en büyük yatırım oldu.

ABD para piyasaları fonlarına 39.8 milyar dolar giriş olurken, Avrupa fonlarından 15.7, Asya fonlarından ise 30 milyon dolar çıkış oldu.

Borç limitinde sorun bitiyor mu?

Bilindiği üzere ABD, haftalardır borç limiti tartışmalarıyla çalkalanıyor. Hazine Bakanı Yellen ısrarlar 1 Haziran günü itibarıyla ödeme yapamaz hale gelebilecekleri vurgusunu yaparken, Demokratlar ve Cumhuriyetçişer hala tam bir anlaşmaya varabilmiş değil.

Ancak dünden bu yana yaşanan gelişmeler olumlu adımların atıldığını da gösteriyor. Tarafların artık zamanı az kalsa da, 31.4 trilyon doalrlık borç limitinin 2 yıllığına daha artırılmasına kein gözüyle bakılıyor.

Tüm bu yaşanan gelişmeler, aynı hafta küresel hisse senedi fonlarından ise 4.14 milyar dolarlık çıkış yalanmasına nedne oldu. En çok satış gören fonların sağlık, endüstri ve enerji sektörleri olduğu belirtildi.

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!

By admin

Sohbet News Time Yeni Sohbet Sosyal Haber Sohbet com Son Dakika Haber Güncel Son Dakika Dünyadan Haberler Makale Dizin Borsa Haberleri Articles Backlink Son dakika haberleri Muhabbet Cripto Haberler Online haberler Mobil Muhabbet Gündem Haberleri Moda Haber Articles Articles directory Mobil Sohbet mobil chat Dofollow Backlink Dofollow Backlink Platformu Backlink Shop Haber Times E haber Türk Free Backlink 7/24haber Footer Backlink Yüksek DR Backlink News Times Haber Film Dizi Kaliteli Backlink Haber Seo Hizmetleri Sohbet Odaları Antalya Boya Haberler Moda Haberleri Siyaset Haberleri Magazin Haberleri chat sohbet net Ats Tente Antalya tente Cinsel Sohbet Geveze Sohbet sohbet siteleri Güncel Haberler Finans Haberleri Kadın Moda Son dakika haberleri Düşen Domainler Mynet Sohbet Eski Mynet Sohbet Odaları Online Güncel Haberler Dini Sohbet eski chat siteleri Gabile Sohbet Sohbet Sitesi Cinsel Sohbet