Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK) Üyesi Prof. Dr. Yusuf Tuna (63), bir süredir tedavi gördüğü hastanede vefat etti.

Tuna için yarın İstanbul’da Fatih Camii’nde öğle namazını müteakip cenaze töreni düzenlenecek.

Yusuf Tuna’nın cenazesi, Başakşehir Şamlar Mezarlığı’na defnedilecek.

”BANKAMIZIN ACI KAYBI…”

Tuna’nın vefatına ilişkin Merkez Bankası’nın resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada da şu ifadelere yer verildi:

”Bankamızın acı kaybı… Para Politikası Kurulu Üyemiz değerli akademisyen Prof. Dr. Yusuf Tuna vefat etmiştir. Kendisine Allah’tan rahmet, ailesine ve tüm yakınlarına başsağlığı dileriz.”

PROF. DR. YUSUF TUNA KİMDİR?

Prof. Dr. Yusuf Tuna, 1959’da Trabzon’da doğdu. 1981’de Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi Mali Bilimler ve Muhasebe Yüksek Okulu Ekonomi-Maliye Bölümü’nden mezun olan Tuna, İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde 1984’te İktisat Yüksek Lisans Programını, 1988’de ise İktisat Ana Bilim Dalı Doktora Programını tamamladı. Tuna, 1991’de doçent, 1997’de profesör unvanını aldı.

Çalışma hayatına 1977’de Türkiye Zirai Donatım Kurumu Ankara Bölge Müdürlüğünde başlayan Tuna, daha sonra Tarım ve Orman Bakanlığında görev yaptı.

Tuna, 1982’de İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İktisat Politikası Ana Bilim Dalında Araştırma Görevlisi oldu. Yeminli Mali Müşavirlik ve Bağımsız Denetim Belgesine sahip olan Tuna, 2003-2004’te Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu Yönetim Kurulu Üyesi, 2003-2009’da ise Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu Kurul Üyesi olarak görev yaptı.

Çok sayıda yüksek lisans ve doktora tezine danışmanlık yapan Tuna’nın, 4 yayımlanmış kitabı, 5 yayımlanmış kitap bölümü ve pek çok akademik makalesi bulunmaktadır.

Evli ve 3 çocuk babası olan Tuna, 13 Ekim 2021’de Merkez Bankası PPK Üyeliği’ne atandı.

NTV’yi sosyal medyadan takip edin

By admin

Haber Antalya Tente Articles Dizin Makale Kaliteli Backlink Film Dizi Sohbet Odaları Antalya Boya Son Dakika Habe Spor Haber Seo Hzimetleri 7/24haber Free Backlinks Free Shop Yüksek DR Backlink Articles Directory Articles Backlink Dofollow Backlink Dofollow Backlink Platform Footer Backlink Backlink News Haber Aşk Sohbet