OpenAI şirketinin aralık ayında ChatGPT’yi başlatmasının ardından, Google başta olmak üzere birçok teknoloji şirketi de gaza bastı. Yapay zeka savaşları her geçen gün daha da sertleşirken, Tesla, SpaceX ve Twitter CEO’su Elon Musk ise sert ifadelerle OpenAI şirketini eleştirdi.

Dün akşam Tesla’nın yıllık hissedarlar toplantısının ardından ABD medyasından CNBC’ye konuşan Musk, birçok konuda önemli açıklamalar yaptı.

“OpenAI benim sayemde var”

Yapay zeka geliştirmeleri hakkındaki fikirleri de sorulan Musk, Microsoft şirketi ile, kendisinin de kurucuları arasında yer aldığı ancak daha sonradan ayrıldığı OpenAI arasındaki ilişkiyi sorguladı ve şunları söyledi:

“OpenAI ismi bile benim sayemde var. İsmi bulan benim. OpenAI ismi açık kaynağı (*open) vurgulamak için seçilmişti. Ancak artık kâr amacı gütmeyen değil, güden bir şirket oldular”

Hatırlanacağı üzere Musk kısa süre önce ChatGPT geliştirmelerinin tehlikeli bir hal aldığını ve 6-7 aylık süre için durdurulması gerektiğini belirtmişti.

Microsoft’tan cevap var: Doğru değil

Microsoft CEO’su Satya Nadella ise Musk’ın iddialarına hemen karşılık verdi. Yine CNBC’ye konuşan Nadella şunları söyledi:

“Elon Musk’a saygım büyük ancak söyledikleri doğru değil. OpenAI şu anda tamamen hedefleri doğrultusunda çalışmalar yapıyor ve kâr amacı gütmeyen bir kurul tarafından yönetiliyor. Bizim onlara yatırımımız var ama bu, şirket üzerinde bir kontrol elde etmek için değil. Ticari ortaklık dışında bir ilişkimiz yok”

Hatırlanacağı üzere Microsoft şirketi ocak ayında OpenAI için birkaç milyar dolarlık yatırım yaptığını duyurmuştu. Kesin bir rakam verilmese de ABD medyasındaki haberlerde rakamın 10 milyar dolar civarında olduğu iddia edilmişti.

Microsoft ürünleri de son dönemde ChatGPT entegrasyonuna başlamışlardı.

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!

By admin

Sohbet News Time Yeni Sohbet Sosyal Haber Sohbet com Son Dakika Haber Güncel Son Dakika Dünyadan Haberler Makale Dizin Borsa Haberleri Articles Backlink Son dakika haberleri Muhabbet Cripto Haberler Online haberler Mobil Muhabbet Gündem Haberleri Moda Haber Articles Articles directory Mobil Sohbet mobil chat Dofollow Backlink Dofollow Backlink Platformu Backlink Shop Haber Times E haber Türk Free Backlink 7/24haber Footer Backlink Yüksek DR Backlink News Times Haber Film Dizi Kaliteli Backlink Haber Seo Hizmetleri Sohbet Odaları Antalya Boya Haberler Moda Haberleri Siyaset Haberleri Magazin Haberleri chat sohbet net Ats Tente Antalya tente Cinsel Sohbet Geveze Sohbet sohbet siteleri Güncel Haberler Finans Haberleri Kadın Moda Son dakika haberleri Düşen Domainler Mynet Sohbet Eski Mynet Sohbet Odaları Online Güncel Haberler Dini Sohbet eski chat siteleri Gabile Sohbet Sohbet Sitesi Cinsel Sohbet