New York Başsavcılığı, önde gelen kripto para borsalarından KuCoin’e dava açtı. Başsavcı Letitia James, KuCoin’in kayıt dışı kripto para platformu olarak faaliyet yürüttüğünü ve şirketin izni olmamasına rağmen eyalette hizmet sunduğunu iddia etti.

Konuya ilişkin basın açıklamasında, KuCoin’in New York’ta faaliyet göstermesinin durdurulmasının ve yasalara uyana kadar eyalet kapsamında website erişiminin engellemesinin talep edildiği kaydedildi.

“Teker teker harekete geçiyoruz”

Başsavcı James, “Ofisimiz yasalarımızı hiçe sayan ve yatırımcıları riske atan kripto para şirketlerine karşı teker teker harekete geçiyor. Bugünkü yaptırım eylemi, karanlık kapılar ardında iş yapan kripto para şirketlerini kontrol altına alma ve sektöre düzen getirme çabalarımızın en sonuncusudur. Tüm New York’lular ve New York’ta faaliyet gösteren şirketler, eyaletimizin yasalarına ve düzenlemelerine uymak zorundadır. KuCoin, New York’ta izinsiz şekilde faaliyet yürütüyor. Onları bundan sorumlu tutuyor ve yatırımcıları korumak adına güçlü adımlar atıyoruz.” dedi.

Başsavcılık ETH için “menkul kıymet” dedi

Başsavcılık öte yandan, dava dilekçesinde ve basın açıklamasında, ETH’nin menkul kıymet olduğunu iddia etti. Açıklamada, “Bu dava, bir düzenleyicinin mevcut en büyük kripto paralardan biri olan ETH’nin menkul kıymet olduğunu iddia ettiği ilk davalardan biridir. Dava dilekçesinde ETH’nin tıpkı LUNA ve UST gibi ETH sahiplerine kar sağlamak için üçüncü taraf geliştiricilerin çabalarına dayanan spekülatif bir varlık olduğu savunuluyor.” ifadeleri yer aldı.

Ek olarak KuCoin’in KuCoin Earn adıyla staking hizmeti de sunduğu, bu hizmeti sunmak için de onay alması gerektiği fakat bunu yapmadığı belirtildi. Bunun yanı sıra, KuCoin’in borsa olduğunu iddia ederken SEC’ye kayıtlı olmadığı da vurgulandı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

By admin

Articles Dizin Makale Kaliteli Backlink Film Dizi Sohbet Odaları Antalya Boya Son Dakika Habe Seo Hzimetleri E haber Türk 7/24haber Free Backlinks Free Shop Yüksek DR Backlink Articles Directory Articles Backlink Dofollow Backlink Dofollow Backlink Platform Footer Backlink Backlink News Haber Online haberler Haber Times Gündem Haberleri Dünyadan Haberler News times Haber Son dakika haberler Siyaset Haberleri Moda Haberleri Magazin Haberleri tente Haber Moda Haber Spor Haberleri Sohbet Borsa Haberleri Ats Tente Sohbet Chat Muhabbet mobil Chat Mobil Sohbet Mobil Muhabbet Cinsel Sohbet Geveze Sohbet Güncel Haberler Sohbet Çemberleme Makinaları