Alex Blania ve Sam Altman tarafından yaratılan Worldcoin projesi bir C Serisi yatırım turunda 115 milyon dolar fon topladı. Blok zinciri teknoloji firması Blockchain Capital’ın liderlik ettiği yatırım turuna Andreessen Horowitz (a16z), Bain Capital Crypto ve Distributed Global da katıldı.

Birçok uzman ve politikacı tarafından insanların mahremiyet haklarını ihlal ettiği iddiasıyla eleştiri de alan Almanya merkezli proje, göz bebekleri taramasıyla küresel bir kimlik ve finansal ağ topluluğu yaratmayı hedefliyor.

AR-GE’ye haracanacak

Merkeziyetsiz şekilde “World ID” yani Dünya Kimliği etrafında geliştirilen ve şu anda beta aşamasında olan proje, şu ana kadar 2 milyon kişiye ulaştı. Projeye erken katılanların daha fazla Worldcoin aldıkları projeden yapılan açıklamada gelen 115 milyon dolarlık yeni fonun araştırma ve geliştirme çalışmalarının hızlandırılması için harcanacağı belirtildi.

Bu çalışmalarla birlikte Worldcoin ekosisteminin cüzdanı olacak World App’ın de hayata geçirilmesi hızlandırılacak.

“Yapay zekanın finansal faydası görülecek”

Yatırımla ilgili konuşan proje kurucularından Alex Bania, yapay zekanın getirdiği faydalara değindi ve şunları söyledi:

“Yapay zeka çağına geçtiğimiz bu dönemde, bireyler artık kişisel mahremiyetlerini sürdürmenin yanı sıra, insani duygularını da ön plâna çıkartabilecekler. Bunu yaparken de yapay zekanın getireceği finansal faydaları görecekler” dedi.

Proje geçtiğimiz sene mart ayında da 100 milyon dolar yatırım almış ve bu tura Coinbase’in yatırım kolu olan Coinbase Ventures da katılmıştı.

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!

By admin

Sohbet News Time Yeni Sohbet Sosyal Haber Sohbet com Son Dakika Haber Güncel Son Dakika Dünyadan Haberler Makale Dizin Borsa Haberleri Articles Backlink Son dakika haberleri Muhabbet Cripto Haberler Online haberler Mobil Muhabbet Gündem Haberleri Moda Haber Articles Articles directory Mobil Sohbet mobil chat Dofollow Backlink Dofollow Backlink Platformu Backlink Shop Haber Times E haber Türk Free Backlink 7/24haber Footer Backlink Yüksek DR Backlink News Times Haber Film Dizi Kaliteli Backlink Haber Seo Hizmetleri Sohbet Odaları Antalya Boya Haberler Moda Haberleri Siyaset Haberleri Magazin Haberleri chat sohbet net Ats Tente Antalya tente Cinsel Sohbet Geveze Sohbet sohbet siteleri Güncel Haberler Finans Haberleri Kadın Moda Son dakika haberleri Düşen Domainler Mynet Sohbet Eski Mynet Sohbet Odaları Online Güncel Haberler Dini Sohbet eski chat siteleri Gabile Sohbet Sohbet Sitesi Cinsel Sohbet