FTX’in çöküşünün ardından ABD Senatörü Elizabeth Warren, Fed Başkanı Jerome Powell’ın yanı sıra diğer üst düzey banka regülatörlerinden büyük kredi şirketlerinin kripto para endüstrisiyle olan bağlantılarına ilişkin bir açıklama talep etti.

Warren ve aynı zamanda Demokrat bir senatör olan Tina Smith, Fed’in Para Birimi Ofisi (OCC) ile Federal Mevduat Sigorta Kurumu’ndan (FDIC) bu ilişkilerle bağlantılı olarak bankacılık sistemine yönelik riskleri nasıl değerlendirdiklerine ilişkin bilgi istiyor. İkili, bu bağlantıların daha önce düşünülenden daha derin olabileceğini bildiriyor.

Kripto firmaları ile banka bağlantıları endişelendirdi

İkili 7 Aralık’ta Powell, FDIC Başkan Vekili Martin Gruenberg ve Komptrolör Vekili Michael Hsu’ya yazdıkları mektuplarda, “bankacılık sektörü ile kripto para firmaları arasındaki bağların son zamanlarda ortaya çıkmasıyla ilgili endişelerini” ifade ettiler.

Warren ve Smith, özellikle birkaç bankanın FTX ile Sam Bankman-Fried tarafından kurulan ve çöküşün başrolünde oynayan trading şirketi Alameda Research ile olan ilişkilerinin ortaya çıkmasından bahsettiler.

21 Aralık’a kadar süre verildi

Senatörler düzenleyicilere, kripto firmalarının bankacılık sektörüyle olan bağlarına ilişkin geniş bir inceleme yapmayı planlayıp planlamadıklarını sordu. Öte yandan, şu anda kripto ile ilgili faaliyetlerde bulunan düzenlenmiş bankalar hakkında ayrıntılar istediler. Cevaplar için 21 Aralık’a kadar süre verildi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

By admin

Haber Articles Dizin Makale Kaliteli Backlink Film Dizi Sohbet Odaları Antalya Boya Son Dakika Habe Seo Hzimetleri 7/24haber Free Backlinks Free Shop Yüksek DR Backlink Articles Directory Articles Backlink Dofollow Backlink Dofollow Backlink Platform Footer Backlink Backlink News Haber