Teksas Blok Zinciri Konseyi, Teksas Eyalet Meclisi’nin ‘1666 Meclis Tasarısı’nı onayladığını duyurdu. Bu kanun tasarısı sayesinde eyaletteki dijital varlık hizmet sağlayıcıları ya da bir başka deyişle kripto şirketleri, rezerv kanıtı oluşturmak ve müşteri fonlarıyla kendi fonlarını ayrı ayrı yönetmek zorunda kalacaklar.

Teksas milletvekili Giovanni Capriglione ve senatör Tan Parker tarafından da yoğun şekilde desteklenen tasarı son onay için eyalet valisi Greg Abbott’un imzasını bekliyor.

Tasarı ayrıca rezerv kanıtı rakamlarının da denetçi bir şirket tarafından kontrol edilmesini zorunlu kılıyor. Bununla beraber, Teksas Bankacılık Departmanı’na da hem yıllık hem de çeyreklik olarak rezerv kanıtı raporu sunulacak.

Kısaltması HB 1666 olan bu yasa tasarısının hazırlanmasında en büyük pay sahibi kurum ise Teksas Blok Zinciri Konseyi oldu. Sektörün bilinen ve tecrübeli isimlerini bir araya getiren konsey, tasarıyı hem şekillendirdi hem de geri dönüş anlamında olumlu ve olumsuz birçok fikir toplayıp bunları gerekli mercilere iletti.

İki Kongre üyesi dışında, sektörün bilinen isimlerinden Nic Carter, Noah Buxton ve Clayton Lowery gibi kişiler de yoğun şekilde çalışıp tasarıya onay verilmesine katkı sağladılar.

Teksas son dönemde özellikle kripto para madenciliği konusunda öne çıkan ve Marathon ile RIOT gibi büyük madencilik şirketlerinin de binlerce cihaz çalıştırdığı bir yer olarak ön plana çıkıyor.

Hatırlanacağı üzere kripto para borsaları kasım ayındaki FTX iflasının ardından kullanıcılara ve yatırımcılara güven vermek amacıyla rezerv kanıtı raporu sunmaya başlamışlardı. Binance borsasının başlattığı bu furyaya OKX, Kucoin gibi borsalar da katılmıştı.

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!

By admin

Sohbet News Time Yeni Sohbet Sosyal Haber Sohbet com Son Dakika Haber Güncel Son Dakika Dünyadan Haberler Makale Dizin Borsa Haberleri Articles Backlink Son dakika haberleri Muhabbet Cripto Haberler Online haberler Mobil Muhabbet Gündem Haberleri Moda Haber Articles Articles directory Mobil Sohbet mobil chat Dofollow Backlink Dofollow Backlink Platformu Backlink Shop Haber Times E haber Türk Free Backlink 7/24haber Footer Backlink Yüksek DR Backlink News Times Haber Film Dizi Kaliteli Backlink Haber Seo Hizmetleri Sohbet Odaları Antalya Boya Haberler Moda Haberleri Siyaset Haberleri Magazin Haberleri chat sohbet net Ats Tente Antalya tente Cinsel Sohbet Geveze Sohbet sohbet siteleri Güncel Haberler Finans Haberleri Kadın Moda Son dakika haberleri Düşen Domainler Mynet Sohbet Eski Mynet Sohbet Odaları Online Güncel Haberler Dini Sohbet eski chat siteleri Gabile Sohbet Sohbet Sitesi Cinsel Sohbet