Bankaların kripto para sektörüne olan ilgisi, dünyada olduğu gibi Türkiye’de de büyük. Bunun son örneklerinden biri ise Akbank’ın iştiraki olan Ak Yatırım’ın kripto para borsası Stablex’in ana hissedarı olmak için resmi kurumlara başvuru yapması.

Dünya‘dan Kerim Ülker’in haberine göre Ak Yatırım, Stablex’e ortak olmak için resmi adımı attı. Bilindiği üzere, Akbank’ın Stablex’i satın alacağı iddiaları, geçen yıl ortaya çıkmıştı. Görüşmelerin o dönemden bugüne kadar devam ettiği ve resmi onayların çıkması halinde Ak Yatırım Menkul Değerler’in Stablex Bilişim Teknoloji A.Ş.’nin çoğunluk hissesini devralacağı kaydedildi.

Stablex, 2020 yılının Mayıs ayında Orion Investment Menkul Değerler A.Ş. ve Noor Capital Market Menkul Değerler A.Ş.’de üst düzey yöneticilik yapan Jihad Shannak tarafından kuruldu. 7.6 milyon TL sermayeli şirketin merkezi ise İstanbul.

Ripple entegrasyonuyla dikkat çekmişti

Akbank, bugüne kadar kripto para ekosistemiyle ilgili attığı adımlarla dikkat çekiyordu. Banka, 2018 yılında Ripple ağı üzerinden para transferlerini başlatmıştı ancak bu özellik bir süre sonra mobil uygulamadan kaldırıldı. Şirket, kripto para borsalarına mobil uygulaması üzerinden doğrudan para yatırmaya imkan tanıyan ilk Türk bankası olmuştu. Ayrıca, ağustos ayında düzenlenen onarıcı finans temalı Akbank ReFi Hackethon için Avalanche ile iş birliğine gitmişti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

By admin

Sohbet Sohbet Sohbet com Sohbetci Canlı Sohbet Dünyadan Haberler Makale Dizini Borsa Haberleri Makaleler Backlink Son dakika haberleri Muhabbet Çevrimiçi haberler Mobil Muhabbet Gündem Haberleri Moda Haber Makaleler Dizin Makalesi Mobil Sohbet mobil Sohbet Dofollow Backlink Dofollow Backlink Platformu Ücretsiz Mağaza Haber Times E haber Türk Ücretsiz Geri Bağlantılar 7/24haber Footer Backlink Backlink Yüksek DR Backlink News Times Haber Film Dizisi Spor Haberleri Kaliteli Backlink Haber Son Dakika Haber Seo Hızları Sohbet Odaları Sohbet Antalya Boya Haber Haber Moda Haberleri Siyaset Haberleri Magazin Haberleri Ats Tente tente Cinsel Sohbet Geveze Sohbet Sohbet Eski Mynet Sohbet Güncel Haberler Çemberleme Makinaları