USDC’nin ABD dolarına olan dengesinin 0.85 dolara kadar düşmesi krizini atlatan Circle şirketinde yönetici Dante Disparte ABD Kongresi’ne seslendi.

ABD medyasından Yahoo Finance’e konuşan Disparte, “2019 yılında bu yana, internette dolar kullanan, internetin dolarını çıkaran ve bu konuda çalışan biriyim. Uzun zamandır risk konusunda sürekli konuşmalar yapılıyordu ancak hiçbir zaman harekete geçilmedi” dedi.

“2008’deki gibi reformlar gerekli…”

ABD’nin artık inovasyonu baltalamaması gerektiğini belirten Disparte şunları söyledi:

“Yaşananlar dijital varlıkların Dodd-Frank olayıysa artık harekete geçme zamanıdır. 2008’de yapıldığı gibi geniş bankacılık reformları gerekli… Kongre adım atmalı. Sorumlu bir inovasyon için harekete geçmeliyiz. Zaman artık inovasyonu baltalama değil, ona destek olma zamanıdır. Circle’da yaşananlar, bir bankaya karşı duyulan güvensizliğin büyümesi üzerine oldu. Circle’ın kendisini tehlikeden korumak için geleneksel finanstan uzaklaşması da bu işin ironisi…”

USDC yeniden dengesini buldu

Öte yandan USDC’de yaşanan kriz de tamamıyla sonlanmış gözüküyor. Hafta sonu yaşanan karmaşada 1 dolara olan dengesi 0.85 dolara kadar inen USDC’de bu rakam yeniden 1 dolara sabitlendi. Ancak USDC’nin piyasa değerinin de birkaç gün içinde 44 milyar dolardan 39 milyar dolara inmesi dikkat çekiyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

By admin

Articles Dizin Makale Kaliteli Backlink Film Dizi Sohbet Odaları Antalya Boya Son Dakika Habe Seo Hzimetleri E haber Türk 7/24haber Free Backlinks Free Shop Yüksek DR Backlink Articles Directory Articles Backlink Dofollow Backlink Dofollow Backlink Platform Footer Backlink Backlink News Haber Online haberler Haber Times Gündem Haberleri Dünyadan Haberler News times Haber Son dakika haberler Siyaset Haberleri Moda Haberleri Magazin Haberleri tente Haber Moda Haber Spor Haberleri Sohbet Borsa Haberleri Ats Tente Sohbet Chat Muhabbet mobil Chat Mobil Sohbet Mobil Muhabbet Cinsel Sohbet Geveze Sohbet Güncel Haberler Sohbet Çemberleme Makinaları