ABD’nin en büyük bankalarından biri olan Silicon Valley Bank’ın (SVB) batması, kripto para piyasasında da önemli etkiler yarattı. USDC’nin rezervlerinin bir bölümünün batan bankada yer aldığı ortaya çıktı. Sabit coin’in arkasındaki şirket Circle’dan yapılan açıklamada, 40 milyar dolarlık USDC rezervinin 3.3 milyar dolarının SVB’de bulunduğu doğrulandı.

USDC rezervlerinin yaklaşık yüzde 8’lik bölümünün kaybedilmesi, paniğe yol açtı ve bunun sonucunda USDC, 1 dolarlık değerini yitirerek 0.87 dolara kadar geriledi.

USDC ile oluşan panik büyük bir hataya neden oldu

Tüm bu yaşananların ortasında bir yatırımcı, 2 milyon doları USDT’ye dönüştürmeye çalışırken büyük bir hata yaptı ve karşılığında sadece 0.05 dolar aldı.

Akıllı kontrat geliştiricisi ve Solidty denetim uzmanı BowTiedPickle tarafından da aktarıldığı gibi, söz konusu yatırımcının elinde 2 milyon 80 bin dolarlık 3CRV vardı. USDC, USDT ve DAI olmak üzere üç sabit coin’i temsil eden 3CRV’yi satıp USDT almak istedi. Bunun için KyberSwap’ı kullandı. Slipaj (fiyat kayması) uyarısını dikkate almadan devam eden kullanıcının işlemi, 251 gündür kullanılmayan ve sadece 2 dolarlık likidite içeren bir havuzla eşleşti. Sonuç olarak 2 milyon dolarlık 3CRV, 0.05 USDC karşılığında satıldı.

Bir diğer kullanıcı 1.45 doları 2 milyon dolara dönüştürdü

Bu kullanıcı, son derece talihsiz bir işleme imza atarken karşı tarafta ortaya çıkan fırsatı değerlendirerek 1.45 doları 2 milyon dolara dönüştüren bir başka kullanıcı vardı. Bot kullanan bu kullanıcı, havuzdaki 2 milyon 3CRV’yi 1.45 USDC karşılığında aldı ve öncelik elde ederek işlemi hızla tamamlamak için 45 dolarlık işlem ücretinin yanı sıra doğrulayıcılara 39 bin dolar ödedi. Sonucunda 2 milyon 45 bin dolarlık kar elde etti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

By admin

Articles Dizin Makale Kaliteli Backlink Film Dizi Sohbet Odaları Antalya Boya Son Dakika Habe Seo Hzimetleri E haber Türk 7/24haber Free Backlinks Free Shop Yüksek DR Backlink Articles Directory Articles Backlink Dofollow Backlink Dofollow Backlink Platform Footer Backlink Backlink News Haber Online haberler Haber Times Gündem Haberleri Dünyadan Haberler News times Haber Son dakika haberler Siyaset Haberleri Moda Haberleri Magazin Haberleri tente Haber Moda Haber Spor Haberleri Sohbet Borsa Haberleri Ats Tente Sohbet Chat Muhabbet mobil Chat Mobil Sohbet Mobil Muhabbet Cinsel Sohbet Geveze Sohbet Güncel Haberler Sohbet Çemberleme Makinaları