FTX borsasının iflas yönetimi, şu anda ev hapsinde bulunan eski CEO Sam Banman-Fried’e, borsaya bağlı şirketler vasıtasıyla 2.2 milyar ödendiğini açıkladı. SBF ile birlikte diğer yöneticilere ödenen toplam rakamın da 3.2 milyar dolar olduğu, ödemelerin daha çok kredi adı altında yapıldığı belirtildi.

FTX yöneticilerine yapılan bu ödemelerin önemli bir kısmının Alameda Research vasıtasıyla yapıldığı kaydedilirken, detayların iflas mahkemesine de tablo ve çizelgeler halinde sunulduğu bilgisi verildi.

Yardımlar ve lüks harcamalar dahil değil

FTX’in iflasından sonra ortaya çıkan, SBF’nin 240 milyon dolarlık lüks emlak harcamalarının ise bu ödemelere dahil olmadığı bilgisi verildi. Bankman-Fried, hukuk profesörü olan anne ve babasına Bahamalar’dan lüks bir ev de almıştı. SBF’ye yapılan bu ödemlere emlak harcamalarının yanı sıra politik ve yardım amaçlı bağışların da yine dahil olmadıkları ifade edildi.

SBF’nin avukatlarından ise konuyla ilgili bir açıklama henüz yapılmış değil.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

By admin

Articles Dizin Makale Kaliteli Backlink Film Dizi Sohbet Odaları Antalya Boya Son Dakika Habe Seo Hzimetleri E haber Türk 7/24haber Free Backlinks Free Shop Yüksek DR Backlink Articles Directory Articles Backlink Dofollow Backlink Dofollow Backlink Platform Footer Backlink Backlink News Haber Online haberler Haber Times Gündem Haberleri Dünyadan Haberler News times Haber Son dakika haberler Siyaset Haberleri Moda Haberleri Magazin Haberleri tente Haber Moda Haber Spor Haberleri Sohbet Borsa Haberleri Ats Tente Sohbet Chat Muhabbet mobil Chat Mobil Sohbet Mobil Muhabbet Cinsel Sohbet Geveze Sohbet Güncel Haberler Sohbet Çemberleme Makinaları